Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Łukasz Krajnik - "Zarządzanie ryzykiem w projekcie"

502 Aufrufe

Veröffentlicht am

Prezentacja Łukasza Krajnika z 9. spotkania PMI Szczecin w dn. 22 marca 2016 r., pn. "Zarządzanie ryzykiem w projekcie".

Veröffentlicht in: Business
 • Als Erste(r) kommentieren

Łukasz Krajnik - "Zarządzanie ryzykiem w projekcie"

 1. 1. Zarządzanie ryzykiem w projekcie Czyli jak przejść przez pole minowe
 2. 2. 1. Definicja ryzyka 2. Rodzaje ryzyka 3. Proces zarządzania ryzykiem według PMI 4. Case Study na przykładzie wdrożenia w IKEA 5. Q&A O czym opowiem
 3. 3. • 10+ lat doświadczenia w międzynarodowych firmach z branży, Manufacturing, Product Development, • Project Leader w Centrum Rozwoju Produktów (Product Development Center) w IKEA Industry Poland sp. z o.o, odpowiedzialny za zarządzanie programem EDD (Excellence in Democratic Design) • Obszary specjalizacji: - Zarządzanie zespołami lokalnymi i rozproszonymi - Kierowanie projektami NPD (New Product Development) - Lean Manufacturing - Optymalizacja procesów - Zarządzanie zmianą - Zarządzanie jakością • Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt • Certyfikowany Project Manager : PMI PMP® • Absolwent ATR w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych PG • Zainteresowania: - Jazda konna - Narciarstwo - Gry fabularne - Języki obce Parę słów o mnie | Łukasz Krajnik
 4. 4. Ryzyko? Nigdy nie słyszałem… Ryzyko to… Nieprzewidywalne zdarzenie lub stan, który jeżeli nastąpi, ma wpływ na jeden lub więcej parametrów projektu takich jak zakres, koszt, czas lub jakość. Ryzyko może mieć więcej niż jedno źródło i wpływać na więcej niż jeden cel.
 5. 5. Ryzyka możemy podzielić na dwie główne grupy: 1. Negatywne 2. Pozytywne W zależności od grupy do której zakwalifikujemy ryzyko, organizacja może podjąć inne środki zaradcze. Czy wygrana w totolotka to ryzyko?
 6. 6. A od kiedy zajmujemy się analizą ryzyka? Analiza i zarządzanie ryzykiem pozwala nam istnieć i się rozwijać. Bardzo często właściwie wykonana oznacza różnice pomiędzy życiem i śmiercią tak dawniej jak i w czasach współczesnych. Ryzyko było, jest i będzie częścią naszego życia
 7. 7. A to w ogóle potrzebne jest?
 8. 8. Zarządzanie ryzykiem składa się z sześciu części: 1. Planowania 2. Rozpoznanie/Identyfikacja 3. Oceny jakościowej 4. Oceny ilościowej 5. Planowania reakcji 6. Monitorowania i kontroli Proces zarządzania ryzykiem według PMI
 9. 9. W zależności od rodzaju ryzyka możemy zastosować różne środki zapobiegawcze. Dla ryzyka o charakterze negatywnym: 1. Ominięcie 2. Minimalizacja 3. Migracja 4. Akceptacja Dla ryzyka o charakterze pozytywnym: 1. Wykorzystanie 2. Wzmocnienie 3. Współudział 4. Akceptacja A co jeżeli ryzyko zaistnieje?
 10. 10. Organizacje akceptują różne poziomy ryzyka bazując na stosunku do ryzyka. Na stosunek ten oddziałuje szereg czynników np.: • Tolerancja ryzyka (risk tolerance) – jest to ilość lub poziom ryzyka które organizacja jest w stanie wytrzymać w przypadku niepowodzenia • Apetyt na ryzyko (risk appetite) – jest to poziom niepewności, który organizacja jest w stanie zaakceptować by osiągnąć zamierzony skutek • Granica ryzyka (risk threshold) - jest to punkt (wartość opóźnienia, przekroczenia budżetu) po przekroczeniu którego ryzyko jest nieakceptowalne Jak dobrać odpowiedź do ryzyka?
 11. 11. No dobra, ale jak to wygląda w praktyce?
 12. 12. Dziękuję za uwagę

×