Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Inspirace pro výběrové pohovory

326 Aufrufe

Veröffentlicht am

INSPIRACE PRO KANDIDÁTY NA VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ, POHOVORY S PERSONÁLNÍMI AGENTURAMI, HEADHUNTERY A POTENCIÁLNÍMI ZAMĚSTNAVATELI

Veröffentlicht in: Business
  • Als Erste(r) kommentieren

Inspirace pro výběrové pohovory

  1. 1. INSPIRACE PRO VÝBĚROVÉ POHOVORY S HEADHUNTERYA POTENCIÁLNÍM ZAMĚSTNAVATELEM  První otázka - Ice-break: Jak jste strávil poslední dovolenou? Jak na Vás působí poslední změny počasí?  Druhá otázka - MOTIVACE: Co Vás na tomto místě nejvíce zajímá? Jak daná pozice zapadá do vývoje Vaší kariéry? Kdybyste měl svého dobrého známého přesvědčit, aby se o toto místo ucházel, jaké argumenty byste zvolil? Jaké jsou Vaše skutečné důvody pro změnu současného místa? Co byste nejraději ze všeho dělal? Jaké činnosti Vás nejvíce uspokojují?  Třetí otázka - velmi důležitá - VÝKON UCHAZEČE Řekněte mi o situaci, kdy jste musel překonávat výrazné překážky? .... Pokud byste se ve stejné situaci ocitl znovu, jak byste své jednání změnil? Řekněte mi, čím se v současné době nejvíce zabýváte ve Vaší pracovní pozici?  Čtvrtá otázka - samostatné uvažování, reakce na překvapení: Domníváte se, zda inteligentní život existuje i na jiných místech vesmíru? Proč? Víte kolik telefonních seznamů se ve městě každý rok vydá? Jaký je váš postoj a názory na alternativní medicínu?  Pátá otázka - rozhodování uchazeče, vhodná pro vedoucí pozice: Jaké jsou pro Vás nejdůležitější hodnoty u vedoucích pracovníků? "Předpokládejme, že jste byl přijat na uvedenou pozici. Čemu byste se věnoval první den práce?" "Jak byste jednal se zaměstnancem, který podává dobrý výkon, ale o němž jste přesvědčen, že má na víc?" Kdyby Vám dal Váš současný zaměstnavatel „protinabídku“, aby si Vás udržel, jaká by musela být?  Šestá otázka - jak se uchazeč na pohovor připravil: "Co Vás nejvíce zaujalo na společnosti klienta / na naší společnosti?" "Co si myslíte o tom, kde by měl být podnik klienta za deset let?" "Jaký je Váš názor na produkty (nové produkty klienta)? Co si myslíte o webových stránkách klienta? Jaký je Váš názor na reklamní aktivity klienta?"... Jak dlouho byste chtěl pracovat v naší společnosti (ve společnosti klienta)?
  2. 2. Další zajímavé otázky „na tělo“, se kterými se můžete setkat:  Rád bych, abyste mi pověděl něco o svém mimopracovním životě. ... Máte vůbec nějaký? (u velmi vytížených manažerů)  Jak byste popsal své manželství? Co Vaše manželka / manžel. Čím se zabývá?  Zdá se, že se udržujete v kondici. Co pro to děláte? …. Jak se udržujete v kondici?  Zajímáte se o umění, film, kulturu, sport, .....?  Jakým typům dovolených dáváte přednost?Otázky na profesní minulost, které o Vás mohou mnohé odhalit …???1. Jak jste se o pozici - pracovním místě dozvěděl?- Důležitá je analýza v životopise a zjištění, zda uchazeč postupoval v některé pozici na základě již dosažených výsledků ve firmě. Cílem zjistit jaký byl postup v kariéře, vybudované vztahy s nadřízenými i podřízenými. Dosažené úspěchy.- Odhalit cílevědomost nebo - přelétavost.2. Co Vás na uvedené pozici zaujalo, co jste od ní očekával, než jste nastoupil?- Cílem je zjistit specifické důvody uchazeče, které ho vedly pro nástup do předchozí pozice nebo pozic.- Výborní či „angažovaní“ zaměstnanci nepracují jen a pouze pro peníze. Jejich hlavní motivací je to co dělají, pracovní prostředí, které je inspiruje a výzvy, které je lákají. To by měl uchazeč o významnější pozici velmi dobře definovat.3. Proč jste odešel? Proč odcházíte?- Někdy lidé odcházejí za vyšším výdělkem, někdy za lepší příležitostí. Často proto, že zaměstnavatel je příliš "náročný", nebo nemohou vyjít se svým nadřízeným, či spolupracovníky. Jindy v důsledku restrukturalizace a personálních změn, kdy si nemusí „sednout“ s novým nadřízeným.- Cílem je zjistit případné opakující se důvody. Zda je uchazeč týmový hráč. Měl-li permanentní problémy s šéfy, apod. Opakující se zvyky bude pravděpodobně těžké změnit.
  3. 3. Výše uvedené 3 otázky na minulost v životopise uchazečky nebo uchazeče zkušení personalisténebo konzultanti sledují a vyhodnocují reakce uchazečů s ohledem na jejich potenciál. Podobněformulované otázky bývají často v testech kompetencí nebo psychodiagnostickém testováníkandidátů.„Bonusová otázka“4. Kolik lidí (podřízených) jste osobně přijímal a jak jste je našel?- Na manažerské posty nebo při hledání skutečných lídrů se doporučuje hledat takové uchazeče, které dokázali ve své minulé kariéře přitáhnout ostatní, motivovat je nebo osobně je přivést je do firmy. Nehledejte ty, které přivedl někdo jiný a oni nepřivedli nikdy nikoho.- "Výborní zaměstnanci jsou schopni následovat své lídry". Fakt, že lidé dokáží následovat úspěšného manažera hovoří pro jeho vůdcovské schopnosti, umění řídit lidi a řadě případech též kvalitní lidské zkušenosti.

×