Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Лицарі Всесвіту

74 Aufrufe

Veröffentlicht am

Презентація книжково-ілюстративної виставки
«Лицарі Всесвіту: Галілео Галілей, Альберт Ейнштейн, Жан Бернар Леон Фуко».

Veröffentlicht in: Bildung
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Лицарі Всесвіту

 1. 1. Лицарі Всесвіту: Галілео Галілей Альберт Ейнштейн
 2. 2. А все-таки вона крутиться! Галілео Галілей
 3. 3. Видання справжнього зібрання творів Галілео Галілею здійснене в рік чотирьохсотріччя з дня народження великого ученого. У виданні використані переклади головних творів Галілея, "Діалогу" і "Бесід", а також "Міркування про тіла, що перебувають у воді", виконані при участі і під редакцією А. И. Долгова. Їх літературні достоїнства безперечні, але в них допущений ряд неточностей і відхилень від оригіналу, не завжди послідовно витримана термінологія, вона частково модернізована на шкоду точності. Це відноситься особливо до перших трьох днів "Бесід". При підготовці справжнього зібрання творів Галілео Галілея усі переклади були звірені з оригіналом і відредаговані І.Б. Погребиськім. Новим є майже увесь апарат коментарів і приміток. Деякі коментарі виявилося доцільним дати у вигляді окремих статей, і вони включені у відділ Додатків, додатково до біографічної статті, написаною Б.Г. Кузнєцовим, і бібліографією видань праць Галілея і робіт про нього. u0017Ми сподіваємося, що ці перші збори праць Галілея російською мовою дадуть можливість читачам познайомитися з творчістю великого італійця, яка багатьма нитками пов'язана з сучасною наукою і зафіксована в зразково написаних. Галилео Галілей. Обрані праці в 2-х т.- М.: Наука, 1964. - 572 с.
 4. 4. Новеллі Л. Галілей та перша зоряна війна.– Київ : К.І.С., 2016.– 107 с. Далеко чи близько від нас розташовані зірки; в чому полягає таємниця цих світил; де розташована Земля й чи стоїть вона нерухомо, висить або рухається; що таке Сонце і хто "головний" - ці питання в усі часи турбували наших предків, відколи вони то настрашено, то зачаровано почали спостерігати за небом. Неймовірно, але в певні часи говорити про це було небезпечно, коли за одну лиш фразу "Земля обертається!" могли спалити на вогнищі. Отож поспілкувавшись з великим Галілеєм про зірки, телескопи, плями на Сонці тощо, послухавши його розповідь про супутники планет і як йому вдалось їх відкрити, а також дізнавшись з його вуст про страшні діяння інквізиції, читач зрозуміє, чому ж, власне, мудрий учений мусив відмовитись від своїх поглядів і відкриттів… http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/IdNotice:358168/Source:default
 5. 5. Матеріали судового процесу над Галилео Галілеєм (1615-1633). - Пагано; Акад. наук Ватикану. -Факсимільне відтворення "Documenti del processo di Galileo Galilei" MCMLXXXIV [1984] - [б.м., б.г.] - [26] с. - На обороті тит. підписи А.П. Крисілова і А.М. Шутко.
 6. 6. Galileo a Madama Christina di Lorena (1615). — Padova.: Tipogr. Salmin, 1896. «Лист до Крістіни ді Лорена», написаний Галілеєм у 1615 році У антикварному каталозі фірми Breslauer u Meyer (зараз Martin Breslauer) у Берліні в 1900 році ця книга позначена як найменша у світі. Для її друку був використаний шрифт "Дантіні", висота букв якого менше 1 мм, який був створений Антоніо Фаріно у 1834 р.
 7. 7. Останньою книгою Галілея стала "Бесіди і математичні докази двох нових наук", де розкриваються основи кінематики і опору матеріалів. . У травні 1636 учений веде переговори про видання своєї праці в Голландії, а потім таємно переправляє туди рукопис. У вірчих листі графу де Ноелю (якому він присвятив цю книгу) Галілей пише, що нова праця "знову ставить мене в лави борців". "Бесіди ". вишли у світло в липні 1638, а в Арчетрі книга потрапила майже через рік - в червні 1639. Ця праця стала настільною книгою Гюйгенса і Ньютона, які завершили почату Галілеєм побудова основ механіки. Долгова С. Галилео Галілей. Бесіди і математичні докази стосовно двох галузей науки. - : М.: Технико-теорет. издат., 1934.- 696 c
 8. 8. Брехт Б. Життя Галілея. – М.: Мистецтво, 1957. - 165 с. “Життя Галілея” - одно з найзначніших драматичних творів видатного письменника Бергольта Бреха (1898 - 1956). Розповідаючи про життя великого вченого XVII століття Галілео Галілея, Брехт розглядає проблему свободи наукової творчості і відповідальності ученого перед суспільством.
 9. 9. Всі ідеї в науці народилися в драматичному конфлікті між реальністю і нашими спробами її зрозуміти. Альберт Ейнштейн
 10. 10. Ейнштейн А. Еволюція фізики : Збірка. – М. : Тайдекс Ко, 2005.– 264 с. http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/IdNotice:100544/Source:default Збірка включає роботи А. Ейнштейна, присвячені світоглядним питанням, і науково-популярну "Еволюцію фізики", написану спільно з Л. Інфельдом. Твір, що дав назві збірці, - єдиний у своєму роді. Автор складної теорії сучасної фізики і його співавтор буквально "на пальцях", просто, популярно розповідають про розвиток цієї фундаментальної науки від первинних понять до теорії відносності і квантів, простежуючи шлях розуму і боротьбу ідей. У додатку читач знайде відомості про автора, іменний покажчик-словник і рідко публіковане елементарне виведення еквівалентності маси і енергії, що належить самому А. Ейнштейнові.
 11. 11. Ейнштейн А. Світ і фізика : Збірка.– М. : Тайдекс Ко, 2003.– 296 с. : іл. http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/IdNotice:53529/Source:default У цій книзі Альберт Ейнштейн з'явиться перед читачем не лише як великий фізик, але і видатний мислитель, що міркує про природу реальності, що вивчається у фізиці, про Добро і Зло, війну і мир, науку і Бога. Читач також знайде в книзі знамениту полеміку з Нільсом Бором з приводу принципу невизначеності і популярний виклад теорії відносності, підготовлений самим Ейнштейном. Книга забезпечена блоком ілюстрацій з життя Ейнштейна, портретами його колег-фізиків, а також їх спогадами про Ейнштейна.
 12. 12. Ейнштейновський збірник. 1967. - М.: Наука, 1967. - 372 с. З листування Ейнштейна : Листи Ейнштейна до Соловіна. - Лист Жаку Адамару. – М. Бернштейн. Про лист Ейнштейна Жаку Адамару. - Бернард Коен. Бесіда з Ейнштейном. - Р.С.Шенкланд. Бесіди з Альбертом Ейнштейном. - В.Л.Гинзбург. Космічні дослідження і теорія відносності. - Б.Г.Кузнєцов. Про стиль фізичного мислення ХХ століття. - Б.Г.Кузнєцов. Ейнштейн і принцип Маха. - Марія Антуанета Тонела. Частоти в загальній теорії відносності. Теоретичні визначення і експериментальні перевірки. - А.Г.Баранов. Гравітаційне зміщення. – Р.Арновитт, С.Дізер і К.В.Миснер. Динаміка загальної теорії відносності. - Г.І.Наан. Типи нескінченного. - Анджей Траутман. Закони збереження в загальній теорії відносності. - Томас А.Морган і Ашер Перес. Експеримент для прямої перевірки сильного принципу еквівалентності. - Н.П.Коноплева і Г.А.Соколок. Проблема тотожності і принцип відносності.
 13. 13. Видатні особистості : повна ілюстрована енциклопедія. – К. : Країна мрій, 2010.– 256 с. : іл. Хронологічний довідник, що містить біографії знаменитих людей, які впливали на долю світу: визначних воєначальників, президентів, науковців, винахідників, кінозірок, спортсменів тощо. У книжці розповідається про понад 1500 особистостей, вона насичена відомостями й захопливими подробицями, що зможуть зацікавити читачів будь-якого віку. Для школярів середнього і старшого шкільного віку та їхніх батьків. http://catalog.odnb.odessa.ua/opac/index.php?url=/notices/index/184917/default
 14. 14. Голованов Я. Етюди про вчених. М., 1983- 416 с. Науковий журналіст, письменник Ярослав Голованов створив портрети тих учених, з ким зіштовхнула його доля або хто торкнув його уяви. Новели письменника дають уявлення про моральне обличчя багатьох відомих учених. Велика частина етюдів присвячена російським і радянським ученим.

×