SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Download to read offline
Урок №5 8 клас 1 група ________________
2 група ________________
3 група ________________
Тема. Класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення
Мета: пояснити: вiдмiннiсть мiж системним, службовим та прикладним програмним
забезпеченням; вiдмiнностi мiж поширеними файловими системами; розвивати вміння чітко й
лаконічно висловлювати думки; загальні основи термінології теорії ОС; виховувати:уважність,
дисциплінованість під час роботи на ПК.
Хід уроку
I. Органiзацiйний етап.
ІІ. Актуалiзацiя опорних знань
Ми вже звикли до слiв: комп’ютер, програма, операцiйна система, текстовий редактор тощо.
Закономiрно виникають питання:
• Що може комп’ютер?
• Для чого призначенi програми?
• Чому у сферi ІКТ програмiсти отримують найвищу заробiтну плату?
• Що ми розумiємо пiд словом Windows?
IIІ. Мотивацiя навчальної дiяльностi
На попереднiх уроках, розглядаючи iнформацiйну систему, ми бiльшу увагу придiляли апаратнiй
складовiй. Сьогоднi спробуємо з’ясувати, що входить до складу програмної складової iнформацiйної
системи.
Отже, яке програмне забезпечення потрiбно встановити на ПК для повноцiнної та комфортної
роботи? (Нагадати галузi застосування — прийом «Мозковий штурм». Усi версiї, ключовi слова запису-
ються на дошцi, аналiзуються та формуються поняття.)
IV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Вивчення нового матерiалу
1. Пояснення з елементами демонстрацiї
Як ми з’ясували, комп’ютер без указiвок користувача (програми) не розв’яже жодної задачi.
Фахiвцi створили багато програм для задач, якi виникають у рiзних сферах дiяльностi людей, їх
сукупнiсть утворює iнформацiйну складову iнформацiйної системи, яку називають програмним
забезпеченням ПК. Завдяки програмному забезпеченню комп’ютери використовуються практично в усiх
сферах нашого життя.
Сучасне програмне забезпечення рiзнопланове. Його умовно можна подiлити на категорiї:
Системнi програми призначенi для пiдтримки функцiювання комп’ютера i створення
користувачевi зручних умов роботи. До системних програм належать операцiйнi системи, операцiйнi
оболонки, сервiснi програми (утилiти).
Прикладнi програми призначенi для розв’язання типових практичних задач. Вони допомагають
людинi в рiзних сферах її дiяльностi. Найпоширенiшi такi групи програм:
 текстовi, графiчнi й вiдеоредактори — програми для створення й опрацювання текстiв, графiки
i вiдео;
 видавничi системи — програми для виготовлення книжок чи iншої полiграфiчної продукцiї;
 електроннi таблицi — програми для опрацювання числових чи текстових даних, наведених у
таблицях;
 системи керування базами даних — програми для опрацювання структурованих великих обсягiв
даних з рiзноманiтних галузей людської дiяльностi;
 системи автоматизованого проектування — програми для побудови креслень i керування
процесом конструювання рiзних механiзмiв;
 навчальнi системи — програми для вивчення рiзних тем практично зусiх предметiв;
 iнструментальнi засоби, системи чи середовища програмування — засоби для створення
(пiдготовки й виконання) програм користувачами на базi рiзних мов програмування: Бейсiк,
Паскаль, Сi тощо;
 програми для роботи в мережах тощо.
VI. Узагальнення набутих знань
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.

More Related Content

Similar to Урок №5 8 клас

презентація
презентаціяпрезентація
презентація
Katerina78
 
програмне забезпечення. операційні системи
програмне забезпечення. операційні системипрограмне забезпечення. операційні системи
програмне забезпечення. операційні системи
Irina Biryuk
 
Cистемне та службове програмне забезпечення
Cистемне та службове програмне забезпеченняCистемне та службове програмне забезпечення
Cистемне та службове програмне забезпечення
Cveldulf
 

Similar to Урок №5 8 клас (20)

informatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdf
informatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdfinformatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdf
informatyka_9_klas_ryvkind_2022.pdf
 
Informatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdf
Informatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdfInformatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdf
Informatyka-9-klas-Ryvkind-2022 (1).pdf
 
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
 
9 klas urok_8_tema_ss
9 klas urok_8_tema_ss9 klas urok_8_tema_ss
9 klas urok_8_tema_ss
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
Програмне забезпечення (1).pptx
Програмне забезпечення (1).pptxПрограмне забезпечення (1).pptx
Програмне забезпечення (1).pptx
 
програмне забезпечення. операційні системи
програмне забезпечення. операційні системипрограмне забезпечення. операційні системи
програмне забезпечення. операційні системи
 
Razdel6
Razdel6Razdel6
Razdel6
 
Організація програмного забезпечення комп’ютера
Організація програмного забезпечення комп’ютераОрганізація програмного забезпечення комп’ютера
Організація програмного забезпечення комп’ютера
 
08
0808
08
 
Razdel6
Razdel6Razdel6
Razdel6
 
Razdel6
Razdel6Razdel6
Razdel6
 
Cистемне та службове програмне забезпечення
Cистемне та службове програмне забезпеченняCистемне та службове програмне забезпечення
Cистемне та службове програмне забезпечення
 
програміст (1)
програміст (1)програміст (1)
програміст (1)
 
6
66
6
 
Razdel6вп
Razdel6впRazdel6вп
Razdel6вп
 
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...
Lesson # 46. the main components of the application for the operating system ...
 
4 клас урок 5 для чого призначені текстові редактори
4 клас урок 5 для чого призначені текстові редактори4 клас урок 5 для чого призначені текстові редактори
4 клас урок 5 для чого призначені текстові редактори
 
Less34
Less34Less34
Less34
 
18
1818
18
 

More from Nikolay Shaygorodskiy

More from Nikolay Shaygorodskiy (20)

план проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтваплан проведення тижня музичного мистецтва
план проведення тижня музичного мистецтва
 
Mystetstvo
MystetstvoMystetstvo
Mystetstvo
 
Mathematics
MathematicsMathematics
Mathematics
 
History
HistoryHistory
History
 
Health basics
Health basicsHealth basics
Health basics
 
English language elementary school
English language elementary schoolEnglish language elementary school
English language elementary school
 
English
EnglishEnglish
English
 
Elementary school
Elementary schoolElementary school
Elementary school
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Biology
BiologyBiology
Biology
 
Geography
GeographyGeography
Geography
 
Computer science
Computer scienceComputer science
Computer science
 
10 11
10 1110 11
10 11
 
5 9
5 95 9
5 9
 
1 4
1 41 4
1 4
 
Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)Minutes no.20 (director's report 2021)
Minutes no.20 (director's report 2021)
 
Director's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic yearDirector's report for 2020 2021 academic year
Director's report for 2020 2021 academic year
 
Order no.106u
Order no.106uOrder no.106u
Order no.106u
 
Order no.105 u
Order no.105 uOrder no.105 u
Order no.105 u
 
Order no.104 u
Order no.104 uOrder no.104 u
Order no.104 u
 

Recently uploaded

Recently uploaded (10)

Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 

Урок №5 8 клас

  • 1. Урок №5 8 клас 1 група ________________ 2 група ________________ 3 група ________________ Тема. Класифікація та загальна характеристика програмного забезпечення Мета: пояснити: вiдмiннiсть мiж системним, службовим та прикладним програмним забезпеченням; вiдмiнностi мiж поширеними файловими системами; розвивати вміння чітко й лаконічно висловлювати думки; загальні основи термінології теорії ОС; виховувати:уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК. Хід уроку I. Органiзацiйний етап. ІІ. Актуалiзацiя опорних знань Ми вже звикли до слiв: комп’ютер, програма, операцiйна система, текстовий редактор тощо. Закономiрно виникають питання: • Що може комп’ютер? • Для чого призначенi програми? • Чому у сферi ІКТ програмiсти отримують найвищу заробiтну плату? • Що ми розумiємо пiд словом Windows? IIІ. Мотивацiя навчальної дiяльностi На попереднiх уроках, розглядаючи iнформацiйну систему, ми бiльшу увагу придiляли апаратнiй складовiй. Сьогоднi спробуємо з’ясувати, що входить до складу програмної складової iнформацiйної системи. Отже, яке програмне забезпечення потрiбно встановити на ПК для повноцiнної та комфортної роботи? (Нагадати галузi застосування — прийом «Мозковий штурм». Усi версiї, ключовi слова запису- ються на дошцi, аналiзуються та формуються поняття.) IV. Повідомлення теми і мети уроку V. Вивчення нового матерiалу 1. Пояснення з елементами демонстрацiї Як ми з’ясували, комп’ютер без указiвок користувача (програми) не розв’яже жодної задачi. Фахiвцi створили багато програм для задач, якi виникають у рiзних сферах дiяльностi людей, їх сукупнiсть утворює iнформацiйну складову iнформацiйної системи, яку називають програмним забезпеченням ПК. Завдяки програмному забезпеченню комп’ютери використовуються практично в усiх сферах нашого життя. Сучасне програмне забезпечення рiзнопланове. Його умовно можна подiлити на категорiї: Системнi програми призначенi для пiдтримки функцiювання комп’ютера i створення користувачевi зручних умов роботи. До системних програм належать операцiйнi системи, операцiйнi оболонки, сервiснi програми (утилiти).
  • 2. Прикладнi програми призначенi для розв’язання типових практичних задач. Вони допомагають людинi в рiзних сферах її дiяльностi. Найпоширенiшi такi групи програм:  текстовi, графiчнi й вiдеоредактори — програми для створення й опрацювання текстiв, графiки i вiдео;  видавничi системи — програми для виготовлення книжок чи iншої полiграфiчної продукцiї;  електроннi таблицi — програми для опрацювання числових чи текстових даних, наведених у таблицях;  системи керування базами даних — програми для опрацювання структурованих великих обсягiв даних з рiзноманiтних галузей людської дiяльностi;  системи автоматизованого проектування — програми для побудови креслень i керування процесом конструювання рiзних механiзмiв;  навчальнi системи — програми для вивчення рiзних тем практично зусiх предметiв;  iнструментальнi засоби, системи чи середовища програмування — засоби для створення (пiдготовки й виконання) програм користувачами на базi рiзних мов програмування: Бейсiк, Паскаль, Сi тощо;  програми для роботи в мережах тощо. VI. Узагальнення набутих знань VІІ. Домашнє завдання Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.