Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Кам'яне вугілля

25.188 Aufrufe

Veröffentlicht am

Презентація до уроку "Кам'яне вугілля"

Veröffentlicht in: Bildung
  • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Кам'яне вугілля

  1. 1. Вугілля  Вугілля було першим паливом, яке використовував чоловік. Воно дозволило зробити промислову революцію, яка в свою чергу сприяла розвитку вугільної промисловості, забезпечивши її більш сучасною технологією. У 1960 році вугілля давало близько половини світового виробництва енергії, до 1970 року його частка впала до однієї третини.
  2. 2. Утворення вугілля  Для утворення вугілля необхідно рясне накопичення рослинної маси. У древніх торф'яних болотах, починаючи з девонського періоду, накопичувалася органічна речовина, з якої без доступу кисню формувалися копалини вугілля. Більшість промислових родовищ викопного вугілля відносяться до цього періоду, хоча існують і більш молоді родовища. Вік найстародавнішого вугілля оцінюється приблизно в 350 мільйонів років.  Вугілля утворюється в умовах, коли гниючий рослинний матеріал накопичується швидше, ніж відбувається його бактеріальне розкладання. Ідеальна обстановка для цього створюється в болотах, де стояча вода, збіднена киснем, перешкоджає життєдіяльності бактерій і тим самим оберігає рослинну масу від повного руйнування. Так виникає торф - вихідний продукт для утворення вугілля. Якщо потім відбувається його поховання під іншими наносами, то торф відчуває стиснення і, втрачаючи воду і гази, перетвориться на вугілля.
  3. 3.  Під тиском нашарувань опадів товщиною в 1 кілометр з 20- метрового шару торфу виходить пласт бурого вугілля товщиною 4 метри. Якщо глибина поховання рослинного матеріалу досягає 3 кілометрів, то такий же шар торфу перетвориться в пласт кам'яного вугілля завтовшки 2 метри. На більшій глибині, близько 6 кілометрів, і при більш високій температурі 20-метровий шар торфу стає пластом антрациту товщиною в 1,5 метра.  У результатах руху земної кори вугільні пласти відчували підняття і складкоутворення. З плином часу підняті частини руйнувалися за рахунок ерозії або самозаймання, а опущені зберігалися в широких неглибоких басейнах, де вугілля знаходиться на рівні не менше 900 метрів від земної поверхні
  4. 4. Кам’яне вугілля  Кам'яне вугілля - осадова порода, що представляє собою продукт глибокого розкладання залишків рослин (деревовидних папоротей, хвощів і плаунів, а також перших голонасінних рослин). Більшість родовищ кам'яного вугілля було утворено в палеозої, переважно в кам'яновугільному періоді, приблизно 300-350 мільйонів років тому.  За хімічним складом кам'яне вугілля представляє суміш високомолекулярних поліциклічних ароматичних сполук з високою масовою часткою вуглецю, а також води і летючих речовин з невеликими кількостями мінеральних домішок, при спалюванні вугілля утворює золу. Копалини вугілля відрізняються один від одного співвідношенням компонентів, які визначають їх теплоту згоряння. Ряд органічних сполук, що входять до складу кам'яного вугілля, має канцерогенні властивості.
  5. 5. Буре вугілля  Буре вугілля - це тверде вугілля, що утворилось з торфу, містить 65-70% вуглецю, має бурий колір, наймолодший з викопного вугілля. Використовується як місцеве паливо, а також як хімічна сировина.  Буре вугілля містить багато води (43%), і тому має низьку теплоту згоряння. Крім того, містить велику кількість летучих речовин (до 50%). Утворюється з відмерлих органічних залишків під тиском і під дією підвищеної температури на глибинах близько 1 кілометра.
  6. 6. Видобуток вугілля  Спосіб видобутку вугілля залежить від глибини його залягання. Розробка ведеться відкритим способом у вугільних розрізах, якщо глибина залягання вугільного пласта не перевищує 100 метрів. Нерідкі і такі випадки, коли при усе більшому заглибленні вугільного кар'єру надалі вигідно вести розробку вугільного родовища підземним способом. Для добування вугілля з великих глибин використовуються шахти.  У вугленосних відкладеннях поряд з вугіллям містяться багато видів геологічних ресурсів, що володіють споживчою значимістю.
  7. 7. Використання вугілля  В Англії в 1735 році навчились виплавляти чавун на коксі.  Застосування кам'яного вугілля різноманітне. Він використовується як побутове, енергетичне паливо, сировина для металургійної та хімічної промисловості, а також для вилучення з нього рідкісних і розсіяних елементів. Дуже перспективним є спалювання (гідрогенізація) вугілля з утворенням рідкого палива. Для виробництва 1 т нафти витрачається 2-3т кам'яного вугілля, в період ембарго ПАР практично повністю забезпечувала себе паливом за рахунок цієї технології. З кам'яного вугілля отримують штучний графіт.

×