SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Урок 108. Залежність результатів множення і ділення від зміни одного з
компонентів дії. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених
видів простих задач (арифметичні дії першого і другого ступенів).
Мета: показати на прикладах залежність результатів множення і ділення від
зміни одного з компонентів дії; формувати вміння розв’язувати складені задачі
на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач; розвивати логічне
мислення; виховувати інтерес до предмета, уміння працювати в колективі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Вітання. Перевірка готовності до уроку.
Гра „Спіймай мій настрій”.
- Розпочнемо урок з гри «Спіймай мій настрій». Ви працюватимете в парі,
тож домовтеся, хто почне свої дії першим.
Діти виконують дії, які називає учитель.
- Посміхніться, „зніміть” посмішку зі свого обличчя долонею та „киньте”
своєму сусідові. „Спіймайте” посмішку, „прикрасьте” нею своє обличчя.
- Зобразіть на обличчі ще будь-яку емоцію, „подаруйте” її своєму товаришеві.
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
- Отже, перевіримо домашнє завдання, але не забувайте піднімати руку!
Завдання 921
— Який компонент невідомий? Як знайшли? Прочитайте розв’язання рівнянь.
— Що однакового в рівняннях? (Однакова відповідь х = 4)
Завдання 922
— Скільки метрів тканини пішло на 1 комбінезон? ((110 – 2) : 36 = 3 (м))
(ОЦІНКА 11)
2. Робота в парах. Гра «Хто найшвидший?» Ланцюжком
Розв’язування прикладів на швидкість
- А зараз перевіримо, як швидко ви обчислюєте. Я буду читати приклад, один з
вас відповість і назве наступного учня, який буде обчислювати другий приклад
і т.д.
Правильні відповіді появляються.
34 : 2 = 17 19 · 5 = 95 56 – 12 · 4 + 19 = 27
76 : 4 = 19 6 · 13 = 78 56 : 8 · 14 = 98
72 : 3 = 24 21 · 4 = 84 48 : 6 + 26 · 2 = 60
- Добре, рахувати ви точно вмієте!! А тепер потрібно, щоб ви
дослідили, чи правильно розв’язані приклади. Спробуємо це зробити?
96 : 6= 16 16 · 4=60 (64) 39 + 2 · 2 + 18=100 (61)Яку
помилку допустили у
цьому прикладі?
26 : 2=16 (13) 6 · 5=35 (30) 4 · 16 + 27 : 3=73
24 : 6=5 (4) 31 · 3=93 32 : 4 · 12=69 (96)
- Дослідники ви чудові!
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми дізнаємось як залежить результат множення і
ділення від зміни одного з компонентів дії.
IV. Контроль, корекція і закріплення знань
1. Робота за підручником (вправи на презентації)
Завдання 923. Робота в групах (ланцюжком) (усно)
Один учень складає вираз, той, кого він назве – обчислює. (ОЦІНКА 2 учням!)
- Але, нам ще потрібно пригадати, як складати і обчислювати вирази!
- Добре, із завданням справились!
2. Розв’язання прикладів, які допоможуть дітям дійти до висновку, що
зі зміною, компонента дії в кілька раз, змінюється результат дії в кілька
раз!!!!!
- Отже, щоб дізнатися як змінюється результат виразу від зміни одного з
компонентів потрібно розв’язати приклади.
12/2=6 64/2=32
24/2=12 64/4=16
48/2=24 64/8=8
- Який висновок ви зробите? Молодці! Може хтось сформулює
правило? Тоді давайте ще порівняємо вирази! (якщо хтось сформулює
правило, то нехай проаналізує № 924, 925 і йому поставити ОЦІНКУ!)
Завдання 924. Робота колективно (усно)
Учні порівнюють приклади першого і другого стовпчиків. Роблять висновок:
якщо ділене збільшити (зменшити) в кілька разів, то і частка збільшиться
(зменшиться) у таку саму кількість разів.
Завдання 925. Робота колективно (усно)
Учні порівнюють приклади першого і другого стовпчиків. Роблять висновок:
якщо дільник збільшити (зменшити) в кілька разів, то частка зменшиться
(збільшиться) у таку саму кількість разів.
- Молодці! Прочитайте правила № 924, 925
Завдання 926. Усне виконання завдання з коментуванням правил
- А щоб закріпити ваші знання порівняємо вирази не виконуючи обчислень.
Учні порівнюють значення виразів, не виконуючи обчислень.
- Дуже добре, знання закріпили, тож потрібно попрацювати в зошиті.
Відкрийте зошити і запишіть 3 квітня Класна робота!!
- Слухайте завдання. Розв’яжіть приклади, а після виконання вправи
поміняйтесь зошитами по парті і перевірте правильність розв’язання.
Завдання 927. Робота в парах (письмово)
(47 + 25) : 9 = 8 9 · (90 – 83) = 63 90 : 30 · 8 = 24
(10 + 8) · 3 = 54 (40 + 6) : 2 = 23 60 : 3 : 4 = 5
- Всі виконали! Молодці! Мабуть треба трохи розім’ятись.
- Хто проведе фізкультхвилинку
А ми зовсім не втомились!
Вправо. Вліво подивились.
Встали. Спинки розігнули.
Руки вгору підтягнули,
Опустили їх на боки,
Та надули свої щоки.
Видихнули та присіли,
Підстрибнули і на місце сіли.
- Трохи відпочили. Тоді треба ще й перевірити, як ви справитесь із
задачами.
Задача 928 (відповідає 1 учень, інший записує біля дошки) (2 ОЦІНКИ!!!)
- 1 учень. Прочитай задачу. Проаналізуй. Що дано? Що потрібно знайти? Що
треба зробити в 1 дії, а в другій, а 3-тя дія буде. Добре! Сідай – ОЦІНКА
- 2 учень. Хто піде до дошки і запише! Добре, але спочатку проаналізуй
розв’язання! – ОЦІНКА
Розв’язання: (96 – 16) : 10 + 1 = 9 (дн.)
1) 96-16=80(с.) – за перший день;
2) 80/10=8(днів) – по 10 сторінок;
3) 8+1=9 (днів)- за 8 днів.
- Справились! Отже, переходимо до наступної задачі!
Завдання 929 (відповідають інші двоє учнів)
- 1 учень. Прочитай задачу. Проаналізуй. Що дано? Що потрібно знайти? Що
треба зробити в 1 дії, а в другій. Добре! Сідай – ОЦІНКА
- 2 учень. Хто піде до дошки і запише! Добре, але спочатку проаналізуй
розв’язання! – ОЦІНКА
Розв’язання: (240 : 6) · 4 = 160 (грн)
1)240/6=40(грн) 1 чашка
2)40*4=160(грн) коштують 4 чашки.
Завдання 930 (усно)
- 1 учень. Прочитай задачу. Можеш дати відповісти? Добре ОЦІНКА - 10
Розв’язання
64 : 32 = 2 (раз.)
2. Самостійна робота учнів
- А для закріплення умінь розв’язувати задачі ви самостійно маєте їх
розв’язати. І за них ви отримаєте оцінки. Задачі для 2-ох варіантів.
1 варіант
1. Задача.
Школярі посадили 3 ряди яблунь, по 15 штук у кожному ряду, і 10 рядів слив,
по 16 штук у кожному ряду. Скільки всього дерев посадили?
2 варіант
1. Задача.
У Дмитрика в альбомі 5 сторінок, по 50 марок на кожній сторінці, та 11
сторінок, по 8 марок на кожній сторінці. Скільки всього марок у Дмитрика?
- Справились? Тоді ще розв’яжемо одну цікаву задачку і перевіримо вашу
логіку!
3. Розв’язування логічної задачі (усно)
Сестра старша за брата на 5 років. На скільки вона буде старшою від нього
через 6 років? (На 5 років)
- Прокоментуй, як ти мислив. Добре. Сідай – 10 балів.
V. Підсумок уроку
- Що ви сьогодні дізналися на уроці?
- У скільки разів збільшиться результат множення, якщо перший множник
збільшили в 3 рази?
- В скільки разів зменшиться результат ділення, якщо дільник зменшили в 2
рази?
- У скільки разів зменшиться результат ділення, якщо ділене збільшити в 2
рази?
VІ. Домашнє завдання
С. 139, завдання 931; 932.
1. Цікаві задачі (фронтально)
1) Раз до себе на обід
Запросив сусідів кіт.
(Для бенкету привід був:
Кіт мишей десь роздобув.)
Довго ждать не довелось,
двадцять п'ять котів зійшлось.
Кожен з'їв з них по три мишки,
Не лишилося ні трішки.
Хто зміркує, скільки, діти,
Кіт зумів мишей зловити? 25*8=75 мишей
- Хто обчислив? Як ти дізнався? Поясни.
2) Білка моркву посадила,
Штук шістнадцять там вродило.
П'ять зайців по три зірвали.
Скільки білочці зосталось? 16-(5*3)=1 морквина
- Як ти міркував?
3) У дворі у нашім гусей годували
І цілими сім'ями їх шикували.
Всього гусиних було п'ять сімей.
В кожній сім'ї по дванадцять дітей.
Тато і мама, бабуся й дідусь.
— Скільки ж усіх їх? — питає Петрусь. 5*(12+4)=80 гусей
- Хто не згідний? А чому так? Які дії ти виконував?
- Молодці! І з цим завданням ви справились.
!!! Приклади на картках
85 – 60 : 5 + 35 600 : 3 + 120 · 6
57 – 57 : 3 + 24 16 · 4 – 4 · 12
(28 + 36) : 4 + 26 – 19 320 · 2 – 400
(90 – 18) : 8 + 27 (68 + 2) : 7 – 21 + 33
17 · 3 + 2 · 15 (56 + 32) : 8 + 900 : 9
60 – 60 : 4 60 : (3 + 2) · 6

More Related Content

What's hot

дії з раціональними числами
дії з раціональними числамидії з раціональними числами
дії з раціональними числами
Гергель Ольга
 
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
Aira_Roo
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі
urvlan
 
урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладання
lelipusik
 

What's hot (16)

Таблиця додавання і віднімання
Таблиця додавання і віднімання Таблиця додавання і віднімання
Таблиця додавання і віднімання
 
02
0202
02
 
таблиця ділення на 4
таблиця ділення на 4таблиця ділення на 4
таблиця ділення на 4
 
дії з раціональними числами
дії з раціональними числамидії з раціональними числами
дії з раціональними числами
 
3 m bud_2020-1
3 m bud_2020-13 m bud_2020-1
3 m bud_2020-1
 
3 m b_2020-2
3 m b_2020-23 m b_2020-2
3 m b_2020-2
 
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
3 матем рівкінд_оляницька_2013_укр
 
3 m g_2020-1
3 m g_2020-13 m g_2020-1
3 m g_2020-1
 
6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі6133 урок математики у 6 класі
6133 урок математики у 6 класі
 
3 m s_2020-2
3 m s_2020-23 m s_2020-2
3 m s_2020-2
 
1
11
1
 
3 m s_2020-1
3 m s_2020-13 m s_2020-1
3 m s_2020-1
 
Dіlennya z-ostacheyu
Dіlennya z-ostacheyuDіlennya z-ostacheyu
Dіlennya z-ostacheyu
 
3 m k_2020-1
3 m k_2020-13 m k_2020-1
3 m k_2020-1
 
урок розкладання
урок розкладанняурок розкладання
урок розкладання
 
1
11
1
 

Viewers also liked

урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1
урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1
урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1
Тетяна Коренюк
 

Viewers also liked (11)

3k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-133k matem-rivkin-olyani-13
3k matem-rivkin-olyani-13
 
Урок 27 для 3 класу - Таблиці в тексті: орієнтування в клітинках. Доповнення ...
Урок 27 для 3 класу - Таблиці в тексті: орієнтування в клітинках. Доповнення ...Урок 27 для 3 класу - Таблиці в тексті: орієнтування в клітинках. Доповнення ...
Урок 27 для 3 класу - Таблиці в тексті: орієнтування в клітинках. Доповнення ...
 
Урок №34. Пошук матеріалів
Урок №34. Пошук матеріалівУрок №34. Пошук матеріалів
Урок №34. Пошук матеріалів
 
Презентація до уроку іменник
Презентація до уроку іменникПрезентація до уроку іменник
Презентація до уроку іменник
 
урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1
урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1
урок української мови в 3 класі відкритий урок рід іменника 1
 
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з цикламиУрок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
Урок 22 для 4 класу - Алгоритми з циклами
 
2k matem-rivk-olyan-12
2k matem-rivk-olyan-122k matem-rivk-olyan-12
2k matem-rivk-olyan-12
 
3k ukr-mova-zaxar-movch-13
3k ukr-mova-zaxar-movch-133k ukr-mova-zaxar-movch-13
3k ukr-mova-zaxar-movch-13
 
Урок 24 для 3 класу - Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі....
Урок 24 для 3 класу - Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі....Урок 24 для 3 класу - Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі....
Урок 24 для 3 класу - Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі....
 
3 m b_2014
3 m b_20143 m b_2014
3 m b_2014
 
3 m r_2013
3 m r_20133 m r_2013
3 m r_2013
 

Similar to залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії

12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне
urvlan
 
математика 1 клас
математика 1 клас математика 1 клас
математика 1 клас
Aleksandr Dubitskiy
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
urvlan
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
urvlan
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формули
urvlan
 
7126 середнє арифметичне ,5 кл
7126 середнє арифметичне ,5 кл7126 середнє арифметичне ,5 кл
7126 середнє арифметичне ,5 кл
urvlan
 

Similar to залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії (20)

12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне12547 середнє арифметичне
12547 середнє арифметичне
 
математика 1 клас
математика 1 клас математика 1 клас
математика 1 клас
 
конспекти уроків
конспекти уроківконспекти уроків
конспекти уроків
 
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-23 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
3 klas-matematyka-skvortsova-2020-2
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-2
 
5 уроків
5  уроків5  уроків
5 уроків
 
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)7190 розробка уроку (6 клас) (1)
7190 розробка уроку (6 клас) (1)
 
7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)7190 розробка уроку (6 клас)
7190 розробка уроку (6 клас)
 
1
11
1
 
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
Matematyka 3-klas-skvortsova-2020-1
 
Лінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінноюЛінійні рівняння з однією змінною
Лінійні рівняння з однією змінною
 
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-23 klas-matematyka-bevz-2020-2
3 klas-matematyka-bevz-2020-2
 
7126 брошура формули
7126 брошура формули7126 брошура формули
7126 брошура формули
 
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотківВідсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
Відсоткові розрахунки. Формули складних відсотків
 
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер) Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
Урок математики 3 клас (Гарі Поттер)
 
Урок математики. 4-й клас
Урок математики. 4-й класУрок математики. 4-й клас
Урок математики. 4-й клас
 
№12 алгоритми з розгалуженням
№12 алгоритми з розгалуженням№12 алгоритми з розгалуженням
№12 алгоритми з розгалуженням
 
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
Відкритий урок з математики у 2 класі, на тему: «Квадрат. Периметр квадрата. ...
 
7126 середнє арифметичне ,5 кл
7126 середнє арифметичне ,5 кл7126 середнє арифметичне ,5 кл
7126 середнє арифметичне ,5 кл
 

More from Марія Пасічник

More from Марія Пасічник (7)

теоретичні основи освітнього менеджменту
теоретичні основи освітнього менеджментутеоретичні основи освітнього менеджменту
теоретичні основи освітнього менеджменту
 
прийняття управлінських рішень керівником освітньої організації
прийняття управлінських рішень керівником освітньої організаціїприйняття управлінських рішень керівником освітньої організації
прийняття управлінських рішень керівником освітньої організації
 
організація ефективної взаємодії в освітніх організаціях
організація ефективної взаємодії в освітніх організаціяхорганізація ефективної взаємодії в освітніх організаціях
організація ефективної взаємодії в освітніх організаціях
 
мотивація діяльності працівників освітнього закладу
мотивація діяльності працівників освітнього закладумотивація діяльності працівників освітнього закладу
мотивація діяльності працівників освітнього закладу
 
імідж навчального закладу
імідж навчального закладуімідж навчального закладу
імідж навчального закладу
 
загальні функції управління
загальні функції управліннязагальні функції управління
загальні функції управління
 
вимоги до сучасного менеджера освітнього закладу
вимоги до сучасного менеджера освітнього закладувимоги до сучасного менеджера освітнього закладу
вимоги до сучасного менеджера освітнього закладу
 

Recently uploaded

Recently uploaded (10)

Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 

залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії

  • 1. Урок 108. Залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач (арифметичні дії першого і другого ступенів). Мета: показати на прикладах залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії; формувати вміння розв’язувати складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета, уміння працювати в колективі. Хід уроку I. Організаційний момент Вітання. Перевірка готовності до уроку. Гра „Спіймай мій настрій”. - Розпочнемо урок з гри «Спіймай мій настрій». Ви працюватимете в парі, тож домовтеся, хто почне свої дії першим. Діти виконують дії, які називає учитель. - Посміхніться, „зніміть” посмішку зі свого обличчя долонею та „киньте” своєму сусідові. „Спіймайте” посмішку, „прикрасьте” нею своє обличчя. - Зобразіть на обличчі ще будь-яку емоцію, „подаруйте” її своєму товаришеві. II. Актуалізація опорних знань 1. Перевірка домашнього завдання - Отже, перевіримо домашнє завдання, але не забувайте піднімати руку! Завдання 921 — Який компонент невідомий? Як знайшли? Прочитайте розв’язання рівнянь. — Що однакового в рівняннях? (Однакова відповідь х = 4) Завдання 922 — Скільки метрів тканини пішло на 1 комбінезон? ((110 – 2) : 36 = 3 (м)) (ОЦІНКА 11) 2. Робота в парах. Гра «Хто найшвидший?» Ланцюжком Розв’язування прикладів на швидкість
  • 2. - А зараз перевіримо, як швидко ви обчислюєте. Я буду читати приклад, один з вас відповість і назве наступного учня, який буде обчислювати другий приклад і т.д. Правильні відповіді появляються. 34 : 2 = 17 19 · 5 = 95 56 – 12 · 4 + 19 = 27 76 : 4 = 19 6 · 13 = 78 56 : 8 · 14 = 98 72 : 3 = 24 21 · 4 = 84 48 : 6 + 26 · 2 = 60 - Добре, рахувати ви точно вмієте!! А тепер потрібно, щоб ви дослідили, чи правильно розв’язані приклади. Спробуємо це зробити? 96 : 6= 16 16 · 4=60 (64) 39 + 2 · 2 + 18=100 (61)Яку помилку допустили у цьому прикладі? 26 : 2=16 (13) 6 · 5=35 (30) 4 · 16 + 27 : 3=73 24 : 6=5 (4) 31 · 3=93 32 : 4 · 12=69 (96) - Дослідники ви чудові! III. Повідомлення теми і мети уроку — Сьогодні на уроці ми дізнаємось як залежить результат множення і ділення від зміни одного з компонентів дії. IV. Контроль, корекція і закріплення знань 1. Робота за підручником (вправи на презентації) Завдання 923. Робота в групах (ланцюжком) (усно) Один учень складає вираз, той, кого він назве – обчислює. (ОЦІНКА 2 учням!) - Але, нам ще потрібно пригадати, як складати і обчислювати вирази! - Добре, із завданням справились! 2. Розв’язання прикладів, які допоможуть дітям дійти до висновку, що зі зміною, компонента дії в кілька раз, змінюється результат дії в кілька раз!!!!! - Отже, щоб дізнатися як змінюється результат виразу від зміни одного з компонентів потрібно розв’язати приклади. 12/2=6 64/2=32 24/2=12 64/4=16 48/2=24 64/8=8
  • 3. - Який висновок ви зробите? Молодці! Може хтось сформулює правило? Тоді давайте ще порівняємо вирази! (якщо хтось сформулює правило, то нехай проаналізує № 924, 925 і йому поставити ОЦІНКУ!) Завдання 924. Робота колективно (усно) Учні порівнюють приклади першого і другого стовпчиків. Роблять висновок: якщо ділене збільшити (зменшити) в кілька разів, то і частка збільшиться (зменшиться) у таку саму кількість разів. Завдання 925. Робота колективно (усно) Учні порівнюють приклади першого і другого стовпчиків. Роблять висновок: якщо дільник збільшити (зменшити) в кілька разів, то частка зменшиться (збільшиться) у таку саму кількість разів. - Молодці! Прочитайте правила № 924, 925 Завдання 926. Усне виконання завдання з коментуванням правил - А щоб закріпити ваші знання порівняємо вирази не виконуючи обчислень. Учні порівнюють значення виразів, не виконуючи обчислень.
  • 4. - Дуже добре, знання закріпили, тож потрібно попрацювати в зошиті. Відкрийте зошити і запишіть 3 квітня Класна робота!! - Слухайте завдання. Розв’яжіть приклади, а після виконання вправи поміняйтесь зошитами по парті і перевірте правильність розв’язання. Завдання 927. Робота в парах (письмово) (47 + 25) : 9 = 8 9 · (90 – 83) = 63 90 : 30 · 8 = 24 (10 + 8) · 3 = 54 (40 + 6) : 2 = 23 60 : 3 : 4 = 5 - Всі виконали! Молодці! Мабуть треба трохи розім’ятись. - Хто проведе фізкультхвилинку А ми зовсім не втомились! Вправо. Вліво подивились. Встали. Спинки розігнули. Руки вгору підтягнули, Опустили їх на боки, Та надули свої щоки. Видихнули та присіли, Підстрибнули і на місце сіли. - Трохи відпочили. Тоді треба ще й перевірити, як ви справитесь із задачами. Задача 928 (відповідає 1 учень, інший записує біля дошки) (2 ОЦІНКИ!!!) - 1 учень. Прочитай задачу. Проаналізуй. Що дано? Що потрібно знайти? Що треба зробити в 1 дії, а в другій, а 3-тя дія буде. Добре! Сідай – ОЦІНКА - 2 учень. Хто піде до дошки і запише! Добре, але спочатку проаналізуй розв’язання! – ОЦІНКА Розв’язання: (96 – 16) : 10 + 1 = 9 (дн.) 1) 96-16=80(с.) – за перший день; 2) 80/10=8(днів) – по 10 сторінок; 3) 8+1=9 (днів)- за 8 днів. - Справились! Отже, переходимо до наступної задачі! Завдання 929 (відповідають інші двоє учнів)
  • 5. - 1 учень. Прочитай задачу. Проаналізуй. Що дано? Що потрібно знайти? Що треба зробити в 1 дії, а в другій. Добре! Сідай – ОЦІНКА - 2 учень. Хто піде до дошки і запише! Добре, але спочатку проаналізуй розв’язання! – ОЦІНКА Розв’язання: (240 : 6) · 4 = 160 (грн) 1)240/6=40(грн) 1 чашка 2)40*4=160(грн) коштують 4 чашки. Завдання 930 (усно) - 1 учень. Прочитай задачу. Можеш дати відповісти? Добре ОЦІНКА - 10 Розв’язання 64 : 32 = 2 (раз.) 2. Самостійна робота учнів - А для закріплення умінь розв’язувати задачі ви самостійно маєте їх розв’язати. І за них ви отримаєте оцінки. Задачі для 2-ох варіантів. 1 варіант 1. Задача. Школярі посадили 3 ряди яблунь, по 15 штук у кожному ряду, і 10 рядів слив, по 16 штук у кожному ряду. Скільки всього дерев посадили? 2 варіант 1. Задача. У Дмитрика в альбомі 5 сторінок, по 50 марок на кожній сторінці, та 11 сторінок, по 8 марок на кожній сторінці. Скільки всього марок у Дмитрика? - Справились? Тоді ще розв’яжемо одну цікаву задачку і перевіримо вашу логіку! 3. Розв’язування логічної задачі (усно) Сестра старша за брата на 5 років. На скільки вона буде старшою від нього через 6 років? (На 5 років) - Прокоментуй, як ти мислив. Добре. Сідай – 10 балів. V. Підсумок уроку
  • 6. - Що ви сьогодні дізналися на уроці? - У скільки разів збільшиться результат множення, якщо перший множник збільшили в 3 рази? - В скільки разів зменшиться результат ділення, якщо дільник зменшили в 2 рази? - У скільки разів зменшиться результат ділення, якщо ділене збільшити в 2 рази? VІ. Домашнє завдання С. 139, завдання 931; 932.
  • 7. 1. Цікаві задачі (фронтально) 1) Раз до себе на обід Запросив сусідів кіт. (Для бенкету привід був: Кіт мишей десь роздобув.) Довго ждать не довелось, двадцять п'ять котів зійшлось. Кожен з'їв з них по три мишки, Не лишилося ні трішки. Хто зміркує, скільки, діти, Кіт зумів мишей зловити? 25*8=75 мишей - Хто обчислив? Як ти дізнався? Поясни. 2) Білка моркву посадила, Штук шістнадцять там вродило. П'ять зайців по три зірвали. Скільки білочці зосталось? 16-(5*3)=1 морквина - Як ти міркував? 3) У дворі у нашім гусей годували І цілими сім'ями їх шикували. Всього гусиних було п'ять сімей. В кожній сім'ї по дванадцять дітей. Тато і мама, бабуся й дідусь. — Скільки ж усіх їх? — питає Петрусь. 5*(12+4)=80 гусей - Хто не згідний? А чому так? Які дії ти виконував? - Молодці! І з цим завданням ви справились. !!! Приклади на картках 85 – 60 : 5 + 35 600 : 3 + 120 · 6 57 – 57 : 3 + 24 16 · 4 – 4 · 12 (28 + 36) : 4 + 26 – 19 320 · 2 – 400 (90 – 18) : 8 + 27 (68 + 2) : 7 – 21 + 33 17 · 3 + 2 · 15 (56 + 32) : 8 + 900 : 9 60 – 60 : 4 60 : (3 + 2) · 6