Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Wordpess nedir

491 Aufrufe

Veröffentlicht am

wordpress nedir?

Veröffentlicht in: Bildung
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Wordpess nedir

  1. 1. Wordpess nedirWordpess nedir VE NE İÇİN KULLANILIR?VE NE İÇİN KULLANILIR?
  2. 2. • WordPress, bir web günlüğü (blog)WordPress, bir web günlüğü (blog) oluşturmak isteyen yada bir web sitesioluşturmak isteyen yada bir web sitesi oluşturarak firma yada kurum tanıtımıoluşturarak firma yada kurum tanıtımı yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır.yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Çünkü bu saydığımız ihtiyaçlarda temeldeÇünkü bu saydığımız ihtiyaçlarda temelde bir içerik yönetim sistemini (CMS) işaretbir içerik yönetim sistemini (CMS) işaret etmektedir. Eğer bir yazılım uzmanıetmektedir. Eğer bir yazılım uzmanı değilseniz yada kurmak istediğiniz webdeğilseniz yada kurmak istediğiniz web sitesinde sıra dışı özel sayfalarsitesinde sıra dışı özel sayfalar olmayacaksa, gereksiz yere paraolmayacaksa, gereksiz yere para ödeyerek bir tasarım yaptırmanıza hiçödeyerek bir tasarım yaptırmanıza hiç gerek yoktur.gerek yoktur.
  3. 3. • WordPress açık kaynak kodlu ve hakkındaWordPress açık kaynak kodlu ve hakkında birçok dökümana ulaşabileceğiniz dünyada enbirçok dökümana ulaşabileceğiniz dünyada en çok kullanılmakta olan blog sistemlerinden biriçok kullanılmakta olan blog sistemlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. WordPress indirolarak ön plana çıkmaktadır. WordPress indir mek ve WordPress kurulum yapmak oldukçamek ve WordPress kurulum yapmak oldukça basittir ve herhangi bir konuda takılmanızbasittir ve herhangi bir konuda takılmanız durumunda forum sitelerinden her sorununuzadurumunda forum sitelerinden her sorununuza karşılık mutlaka bir cevap bulabilirsiniz.karşılık mutlaka bir cevap bulabilirsiniz. WordPress kurulumu yapıldıktan sonraWordPress kurulumu yapıldıktan sonra güncelleme yapmak oldukça basittir. Yönetimgüncelleme yapmak oldukça basittir. Yönetim panelinde bulunan menüler ve uyarılarpanelinde bulunan menüler ve uyarılar yardımıyla kolaylıkla sisteminizi güncelyardımıyla kolaylıkla sisteminizi güncel tutabilirsiniz.tutabilirsiniz.
  4. 4. • WordPress tema konusunda zengin birWordPress tema konusunda zengin bir içeriğe sahiptir. Kurulumuiçeriğe sahiptir. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra sitenizin arayüzügerçekleştirdikten sonra sitenizin arayüzü ile ilgili tema seçeneklerini inceleyebilir veile ilgili tema seçeneklerini inceleyebilir ve ücretli ve ücretsiz tema seçeneklerindenücretli ve ücretsiz tema seçeneklerinden istediğiniz indirerek kurulumuistediğiniz indirerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik her tema içingerçekleştirebilirsiniz. Üstelik her tema için zengin özelleştime seçeneklerinizengin özelleştime seçeneklerini kullanarak web sitenizi kendi isteklerinizekullanarak web sitenizi kendi isteklerinize uygun olarak şekillendirebilirsiniz.uygun olarak şekillendirebilirsiniz.
  5. 5. NEDEN BİR BLOGNEDEN BİR BLOG OLUŞTURMALIYIM?OLUŞTURMALIYIM? • Öğrenci ve velilerinize, sevdiklerinize veyaÖğrenci ve velilerinize, sevdiklerinize veya ortak hobi grubunuza etkinlik veortak hobi grubunuza etkinlik ve çalışmalarınızı gösterebileceğiniz ücretsizçalışmalarınızı gösterebileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir.bir web sitesidir.
  6. 6. KURULUM.KURULUM.
  7. 7. ARTIK BLOGUNUZ HAZIR.ARTIK BLOGUNUZ HAZIR. ANDROİT CEPANDROİT CEP TELEFONUNUZA KURUPTELEFONUNUZA KURUP KULLANMANIZ, ÇOK DAHAKULLANMANIZ, ÇOK DAHA KOLAY VE İŞLEVSELDİR.KOLAY VE İŞLEVSELDİR.
  8. 8. ARTIK BLOGUNUZ HAZIR.ARTIK BLOGUNUZ HAZIR. ANDROİT CEPANDROİT CEP TELEFONUNUZA KURUPTELEFONUNUZA KURUP KULLANMANIZ, ÇOK DAHAKULLANMANIZ, ÇOK DAHA KOLAY VE İŞLEVSELDİR.KOLAY VE İŞLEVSELDİR.

×