Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Zmiany w Karcie Różnorodności

Sygnatariusz Wspierający Kartę Różnorodności to nowa formuła zaangażowania się organizacji – sygnatariuszy Karty Różnorodności – w upowszechnianie zarządzania różnorodnością w Polsce.

Ähnliche Bücher

Kostenlos mit einer 30-tägigen Testversion von Scribd

Alle anzeigen

Ähnliche Hörbücher

Kostenlos mit einer 30-tägigen Testversion von Scribd

Alle anzeigen
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Zmiany w Karcie Różnorodności

 1. 1. Zmiany w Karcie Różnorodności
 2. 2. Kilka słów o projekcie Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, realizowana 18 krajach Unii Europejskiej. Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej.
 3. 3. Karta Różnorodności w Polsce
 4. 4. Zrealizowane działania w 2017 roku • 5. urodziny Karty Różnorodności • Ponad 35 nowych sygnatariuszy • Spotkanie wprowadzające do zarządzania różnorodnością i mentoringu 9 marca • Spotkanie na temat organizacji dnia różnorodności w miejscu pracy w Siemens – 26 kwietnia • IV Ogólnopolski Dzień Różnorodności „Miejsce pracy: spotkanie pokoleń” – 24 maja • Kategoria „Różnorodność” w nagrodzie „Ludzie, którzy zmieniają biznes” • Newsletter wysyłany co dwa tygodnie • Wydanie ulotki-mini przewodnika „Jak zorganizować Dzień Różnorodności” • Spotkanie wprowadzające do Karty w Gdańsku z Forum Mentorów – 30 czerwca
 5. 5. Planowane zmiany w 2017 roku • W związku z intensywnym rozwojem Karty Różnorodności w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu proponuje obecnym i przyszłym sygnatariuszom udział w nowej inicjatywie, którą jest możliwość uzyskania (odnawianego co rok) tytułu Sygnatariusza Wspierającego Kartę Różnorodności w Polsce.
 6. 6. Planowane zmiany w 2017 roku Każda z firm, która zdecyduje się na uiszczenie rocznej opłaty, w wysokości 1000 złotych netto, które w całości zostaną przekazane na rozwój projektu, będzie miała prawa do posługiwania się tytułem oraz logo Sygnatariusza Wspierającego Kartę Różnorodności w Polsce 2018, a ponadto: • nazwa firmy zostanie wyróżniona w portalu kartaroznorodnosci.pl w sekcji „Sygnatariusze Wspierający Kartę Różnorodności w Polsce”; • nazwa firmy zostanie wyróżniona w prezentacjach i publikacjach Karty Różnorodności w sekcji „Sygnatariusze Wspierający Kartę Różnorodności w Polsce”, • otrzyma możliwość udziału w jednym webinarium poświęconym różnorodności w ciągu roku z możliwością nagrania i wykorzystania wewnątrz swojej firmy • otrzyma pierwszeństwo udziału w wydarzeniach, szkoleniach, spotkaniach organizowanych w ramach Karty Różnorodności, • otrzyma raz na dwa miesiące newsletter Karty Różnorodności.
 7. 7. Planowane zmiany w 2017 roku Temat zarządzania różnorodnością jest równie ważny w biznesie, jak w organizacjach pozarządowych czy samorządach. Zależy nam więc na dotarciu także do nich i promocji tematu, a mając świadomość ograniczeń, także budżetowych, które dotyczą zwłaszcza NGOsów, zachowują one możliwość korzystania zarówno z newslettera Karty, jak i udziału w organizowanych przez nas spotkaniach bez wnoszenia żadnych opłat. Jeśli organizacje będą zainteresowane finansowym wsparciem rozwoju zarządzania różnorodnością w Polsce, mogą dołączyć do grona Sygnatariuszy Wspierających Kartę Różnorodności w Polsce.
 8. 8. Jak zostać Sygnatariuszem wspierającym Wypełnienie formularza online, zaznaczając odpowiednie pole w pytaniu o status sygnatariusza. Po wypełnieniu formularza FOB skontaktuje się w ciągu 10 dni z dalszymi informacjami oraz z zapytaniem Uiszczenie opłaty w wysokości 1000 złotych netto, które w całości zostaną przekazane na rozwój projektu. Nowi sygnatariusze Obecni sygnatariusze Kontakt z Forum Odpowiedzialnego Biznesu
 9. 9. Podpisanie Karty Różnorodności nadal jest bezpłatne, a wszystkie organizacje, które już Kartę podpisały, a które nie zdecydują się na włączenie do grona Sygnatariuszy Wspierających, zachowują tytuł Sygnatariusza, jednak bez dodatkowych korzyści.
 10. 10. odpowiedzialnybiznes.pl kartaroznorodnosci.pl lob.org.pl Forum Odpowiedzialnego Biznesu Karta Różnorodności Liga Odpowiedzialnego Biznesu @fob_poland Forum Odpowiedzialnego Biznesu Zapraszamy do kontaktu Marzena Strzelczak Dyrektorka Generalna Marzena.strzelczak@fob.org.pl tel. 695 123 100

×