Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

HISZPANIA (2).pptx

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 14 Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Aktuellste (20)

Anzeige

HISZPANIA (2).pptx

 1. 1. HISZPANIA AMELIA SZCZYPECKA
 2. 2. FLAGA HISZPANII
 3. 3. ZABYTKI HISZPANII
 4. 4. Zamek Almodóvar del Río ❑ zamek położony 25 km na zachód od Kordoby, na drodze wiodącej do Sewilli ❑ Ze względu na swoje strategiczne położenie był jednym z najważniejszych celów ataku sił chrześcijańskich w czasie rekonkwisty półwyspu Iberyjskiego w XIII wieku.
 5. 5. Zamek Almodóvar del Río
 6. 6. Zamek Manzanares el Real ❑ zamek znajdujący się w miejscowości Manzanares el Real ❑ Leży w południowej części gór Sierra de Guadarrama.
 7. 7. Zamek Manzanares el Real
 8. 8. Klasztor w Poblet ❑ uznawany jest za pierwowzór opactwa cysterskiego w Hiszpanii. ❑ Jest też panteonem królów Aragonii od Alfonsa II ❑ Pierwszy klasztor powstał z inicjatywy i pod patronatem hrabiego Barcelony Ramona Berenguera IV. ❑ W 1149r hrabia przekazał go cystersom z opactwa w Fontfroide.
 9. 9. Klasztor w Poblet
 10. 10. Klasztor San Miguel de Escalada ❑ klasztor położony ok. 20 km na wschód od León (Hiszpania) jest jednym z niewielu zachowanych zabytków architektury mozarabskiej ❑ Został założony w 912 r. przez mnichów wygnanych z Emiratu Kordoby, którzy osiedlili się na pozostałościach zniszczonego przez najazdy arabskie kościoła Wizygotów
 11. 11. Klasztor San Miguel de Escalada
 12. 12. Opactwo św. Dominika z Silos ❑ męski klasztor benedyktyński w Santo Domingo de Silos, w Hiszpanii ❑ Należy do Kongregacji Solesmeńskiej ❑
 13. 13. Opactwo św. Dominika z Silos
 14. 14. Dziękuje za oglądanie 1. Amelia Szczypecka 2. Klasa 7 3. ,, Zabytki Europy’’

×