1. 1
NAUCZYCIEL
IMIĘ I NAZWISKO
IMIĘ I NAZWISKO
RODZIC/ - E
SZKOŁA/ KLASA DATA
08.12.2016
ADRES E-MAIL
TEMAT
LEKCJI
PRZEDMIOT PROGRAMOWY: GODZINA WYCHOWAWCZA LUB LEKCJA LUB
ZAJĘCIA POZAPROGRAMOWE:
JAKI: Matematyka WPISAĆ WYBÓR: Lekcja
WYZWANIA/
SZANSE
CELE
NAUCZANIA
Zastosowanie obliczeń procentowych w praktyce.
KRYTERIA
SUKCESU
Uczniowie umieją obliczać raty kredytu oraz dokonują wyboru
najkorzystniejszej lokaty bankowej.
Uczniowie zauważają, że matematyka ma zastosowanie w praktyce.
PLANOWANY WPŁYW LEKCJI :
NA RELACJE
NAUCZYCIELA Z
RODZICAMI
Rodzic czuje się przydatny na lekcji matematyki.
NA ODPORNOŚĆ
MOICH UCZNIÓW W
SYTUACJACH
MANIPULACJI
Uczniowie rozumieją konsekwencje swoich decyzji.
NA KRYTYCZNE I
KREATYWNE PROCESY
MYŚLOWE MOICH
UCZNIÓW
Uczniowie muszą krytycznie podejść do swoich decyzji.
PLAN LEKCJI (45 minut) LEKCJA OTWARTA Z RODZICEM
(adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ GDAŃSK X-XII 2016
2. 2
NA ATMOSFERĘ
W KLASIE, KTÓRA
WPŁYWA NA WYNIKI
EDUKACYJNE
Zaangażowanie uczniów w toku lekcji.
OPIS PLANU LEKCJI/ PRZEBIEG:
CZAS
45`
1. Czynności organizacyjne (2 min)
2. Wprowadzenie do lekcji (5 min)
-przypomnienie wzorów,
-podanie tematu lekcji,
-zapoznanie z celami lekcji,
3. Omówienie terminów związanych z kredytami i lokatami i wykonanie zadań (20 min)
-podział uczniów na grupy,
-losowanie zadań,
-określenie czasu wykonania zadania i zasad prezentacji wyników.
4. Podsumowanie pracy w grupach (15 min)
-prezentacja wyników 3 pierwszych grup,
-ocena pracy grupy przez eksperta (rodzica)
5. Podanie zadania domowego.(3 min)