Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Sherbimet Mjekesore

Ähnliche Bücher

Kostenlos mit einer 30-tägigen Testversion von Scribd

Alle anzeigen

Ähnliche Hörbücher

Kostenlos mit einer 30-tägigen Testversion von Scribd

Alle anzeigen
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Sherbimet Mjekesore

  1. 1.  Qyteti yne, Gjirokastra nuk ka nje nivel ekonomik te mire, ne kete menyre shume kushte baze per jetesen I mungojne. Spitali eshte nje prej tyre. Ai nuk eshte ne gjendje te mire, dhe aparatura te ndryshme mungojne. Ndersa ambjentet e brendeshme lene shume per te deshiruar.
  2. 2. Foto e nje dhome te spitalit se Gjirokastres.
  3. 3. Perse e zgjodhem kete projekt? Kete projekt e zgjodhem duke patur parasysh gjene me te rendesishme per njerezit qe eshte shendeti. Ne kushte te keqia sigurisht qe nuk mund te kemi nje shendet te mire, apo te mjekohemi ne rrugen e duhur per problemin qe kemi.
  4. 4. Nese do te kishim nje shume te madhe lekesh,atehere padyshim qe do ti investonim te gjitha ne spitalin e qytetit tone. Duke u perpjekur te krijonim ambjente me te pershtateshme, komode per pacientet. Do te sillnim aparatura nga me te
  5. 5.  Shume doktore mjafte te pergatitur ne fushen e tyre, jane larguar nga Gjirokastra duke kerkuar pune ne nje vend tjeter. Dhe kjo si pasoje e rroges se ulet qe ata mernin. Nese do te mundeshi do te ngrinim rrogen.
  6. 6.  Nje tjeter shqetesim teper I rendesishem per spitalin jane edhe tualatet. Te cilat jane me te vertet ne nje gjendje mjafte te keqe dhe aspak higjenike. Tualetet duhet te ishin ambientet kryesore qe do te mbaheshin me paster, por nuk ngodh keshtu. Perkundrazi ato jane te pista, teper te vogla, dhe perdoren nga me shume se nje njeri. Tualetet duhen rregulluar!!
  7. 7.  Pra, e gjithe shuma jone do te investohej ne ambjentet e spitalit, duke siguruar shendetin e cdo pacienti. Ashtu si edhe shprehja thote “ Nje mendje e shendoshe, ne nje trup te shendoshe”.

×