Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Kullanılabilirlik (Usability) Testi için Öneri Kaynaklar

Usability (Kullanılabilirlik) Testing Eğitimi - Bilge Adam Kurumsal

Nielsen Norman Group’un 863 proje üzerinden yaptığı bir araştırmaya göre, kullanılabilirliğe toplam proje maliyetinin %8 - %13’ü arasında bir bütçe ayırdığınızda satışlar %100, trafik %150, verimlilik %161, sistemin kullanım oranı %202 oranlarına kadar artabiliyor.
Geliştirdiğiniz uygulama ve uygulamanın özellikleri kullanıcıyla/müşteriyle doğru şekilde buluşuyor mu? Kullanıcılar/müşteriler uygulamanız üzerinde bir şey yapmak istediklerinde önlerine ne tür engeller çıkıyor? Uygulamanız ne kadar kullanıcı/müşteri odaklı? Ne kadar kullanılabilir?
Kullanıcılarınız, müşterilerinizin uygulamanızı terk ettiği / terk edeceği noktalar nereler?
Yukarıdaki sorulara cevap arıyorsanız bu eğitim sizin için tasarlandı. Bu eğitimi tamamladığınızda aşağıdaki kazanımları elde edeceksiniz:
Kullanılabilirlik testinin ne olduğunu, neden gerektiğini ve yapılmazsa nelere mal olabileceğini kavramak
Kendi projeleriniz ve uygulamalarınız için kullanılabilirlik testini tasarlama, planlama ve uygulama bilgi ve becerisini elde etmek
Kullanılabilirlik testi sonuçlarını ve bulguları analiz ederek iyileştirme önerileri geliştirme becerisi geliştirmek

Eğitim Modülleri

Modül 1 : Kullanılabilirlik Testine Giriş
Modül 2 : Kullanılabilirlik Test Tasarımı ve Planlama
Modül 3 : Test Materyallerinin ve Ortamın Hazırlanması
Modül 4 : Katılımcıların Bulunması ve Seçilmesi
Modül 5 : Testlerin Gerçekleştirilmesi ve Moderatörlük
Modül 6 : Veri ve Gözlemlerin Analizi ve Bulgularla Birlikte Raporlanması
Modül 7 : Kullanılabilirlik Testi Laboratuvarları ve Kurulumu

Detaylı bilgi almak ve eğitime kayıt olmak için https://goo.gl/l4X2m0
kurumsal.iletisim@bilgeadam.com

444 33 30 | Egitimtakvimi.com

Usability (Kullanılabilirlik) Testing Eğitimi
SCRUM Scrum Fundamentals Eğitimi
CBAP CBAP İş Analizi Sertifikası Hazırlık Eğitimi
PMP PMP Sertifikası Hazırlık Eğitimi
CTFA AGILE ISTQB Agile Test Uzmanı Eğitimi
PMI-F Proje Yönetiminin Temelleri, PMI Uyumlu Eğitimi
REQ Gereksinim Mühendisliği Eğitimi
BPM101 Süreç Yönetimi Eğitimi

  • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Kullanılabilirlik (Usability) Testi için Öneri Kaynaklar

  1. 1. Kullanılabilirlik Testi için Öneri Kaynaklar
  2. 2. İÇERİK •  Video •  Makale •  Blog
  3. 3. NIELSEN NORMAN GROUP h.ps://www.nngroup.com/courses/usability-tes>ng/ 1998 yılından bu yana Nielsen Norman Group kullanıcı deneyimi alanında lider bir ses olmuştur. UX tabanlı araşHrmaları öğrenebileceğiniz gibi, eği>m veya danışmanlık alarak hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Birçok makale ile de bu alanda size yol gösterecek>r.
  4. 4. USER TESTING www.usertes>ng.com/blog Kullanılabilirlik testleri hakkında makalelerin bulunduğu bir blog. UX tasarımcılar ve usability kavramı odağında olanlar, güncel bilgiler, araşHrmalar, tasarım ve ürün geliş>rme anlamında mutlaka işinize yarayacakHr.
  5. 5. USABILLA h.p://blog.usabilla.com/7-must-see-usability- tes>ng-videos/ Usability Tes>ng çalışmaları kapsamında izlenmesi gereken başlıca önemli videolar.
  6. 6. USABILITYGEEK h.p://usabilitygeek.com/usability-tes>ng-prototypes/ Bu makale, etkileşimli proto>pler üzerinde kullanılabilirlik testleri neden, ne zaman ve nasıl yapılmalı sorularına genel bir bakış kazandırıyor.
  7. 7. USABILITYGEEK h.p://usabilitygeek.com/an-introduc>on-to- website-usability-tes>ng/ Kullanılabilirlik ve Kullanılabilirlik Tes> kavramlarını, metotlarını tanıtan, kullanılabilirliğin önemini anlatan bir kaynak. İçerikteki bir takım örneklemelerle de konuyu pekiş>rmeniz mümkün.
  8. 8. BLOG h.ps://blogs.adobe.com/crea>vecloud/best-prac>ces-for-usability-tes>ng-in-ux-design/ UX’de Kullanılabilirlik Tes> için En İyi Yöntemler; •  Kaç kişi ile test yapılmalı? •  Testlere kimler kaHlmalı? •  Tes> nasıl planlamalı? •  Tasarım ekibi neden kullanılabilirlikle ilgisi olan kişilerden oluşmalı? •  Test sonrasını hızlı yönetmeli •  Akılda tutulması gereken birkaç şey daha...
  9. 9. İlgili Eği>mlerimiz Eği>m Kodu Eği>m Adı USEAB Usability (Kullanılabilirlik) Tes>ng SCRUM Scrum Fundamentals CBAP CBAP İş Analizi Ser>fikası Hazırlık PMP PMP Ser>fikası Hazırlık CTFA AGILE ISTQB Agile Test Uzmanı PMI-F Proje Yöne>minin Temelleri, PMI Uyumlu REQ Gereksinim Mühendisliği BPM101 Süreç Yöne>mi Üre>ci Ser>fika Adı PMI PMI Agile Cer>fied Prac>>oner (PMI-ACP) PMI PMP (Project Management Professional) CBAP CBAP (Cer>fied Business Analysis Professional) CCBA CCBA (Cer>fica>on of Competency in Business Analysis) İlgili Ser>fikalar

×