Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Режим дня школяра

1.613 Aufrufe

Veröffentlicht am

2014-2015 н.р.

 • Als Erste(r) kommentieren

Режим дня школяра

 1. 1. Харчування школярів Харчування школярів Навчальна діяльність Санітарно- гігієнічні процедури Нічнийсон таденний відпочинок Активний відпочинок Вільний час та дозвілля
 2. 2. Основними компонентами режиму дня школяра є різні види розумової та фізичної діяльності, відпочинок із максимальним перебуванням на свіжому повітрі, повноцінний сон та вільний час, призначений для задоволення індивідуальних нахилів та інтересів. раціональний розподіл часу активної життєдіяльності та відпочинку людини протягом дня
 3. 3. За ДержСанПіном режим роботи спеціальної школи- інтернату встановлюється адміністрацією закладу з урахуванням особливостей організації навчально- виховного процесу та корекційно-розвиткової роботи відповідно до контингенту вихованців та погоджується з відповідними структурними підрозділами місцевих держадміністрацій, територіальними органами Державної СЕС.
 4. 4. За ДержСанПіном при організації навчально- виховного процесу необхідно забезпечити оптимальне тижневе і денне навантаження, розклад уроків, діяльність учнів протягом уроків та перерв
 5. 5. • підготовчий, 1 клас — не задаються; • 2-4 клас — письмові д/з не обов’язкові; • 5-12 класи — д/з задаються з урахуванням психофізичних особливостей та індивідуальних можливостей учнів. • 2-4 класи — не більше 1 год.; • 5-9 класи — не більше 2 год.; • 10-12 класи — не більше 3 год.
 6. 6. Необхідно пам’ятати, що людина (дитина) втомлюється не стільки від того, що багато працює, а саме через те, що працює невміло!
 7. 7. За ДержСанПіном у спеціальних школах-інтернатах повинно бути організовано п’ятиразове харчування учнів з перервами в прийманні їжі інтервалом 3,5-4 години
 8. 8. Протягом року режим харчування не змінюється
 9. 9. Гігієнічне виховання дитини розпочинається задовго до її навчання в школі. Проте чимало дітей не проходять відповідної підготовки в сім’ї і приходять до школи з неправильними гігієнічним установками, недостатніми елементарними відомостями про особисту гігієну.
 10. 10. Санітарно-гігієнічне виховання у режимі дня починається зранку: відвідування туалету, миття рук, вмивання, чищення зубів, розчісування, одягання чистого одягу, прибирання ліжок, шухляд, спальної кімнати, вечірній душ — ось неповний перелік тих процедур, які виконує дитина. Завдання педагогів — привчити дитину це робити САМОСТІЙНО!
 11. 11. Гігієнічні знання педагог дає в готовому вигляді, а практичні вміння учні засвоюють через багаторазове повторення за зразком.
 12. 12. гігієна житла та класного приміщення гігієна одягу та взуття догляд за шкірою, ротовою порожниною гігієна харчування гігієна органів чуття (зору, слуху) психогігієна учнів гігієна праці
 13. 13. Сон — це складний вид мозкової діяльності з низкою фаз, що змінюють одна одну. Згідно з ДержСанПіном, тривалість нічного сну вихованців має бути: молодший шкільний вік — 10 год.; середній шкільний вік — 9 год.; старший шкільний вік — 8,5 год. У дітей молодшого шкільного віку денний сон триває 1,5-2 години.
 14. 14. Скільки годин на добу ти спиш? Як ти прокидаєшся? а) сам (а); б) з будильником; в) мене будять Чи висипаєшся ти (чи виконуєш норму сну)? Назви причини свого недосипання (якщо є). АНКЕТА Аналізуючи анкету було виявлено, що 10% учнів через недосипання вранці почувають себе сонними і неактивними, 5% — втомленими і розбитими. При цьому 85% учнів вважають, що вони виконують гігієнічну норму сну.
 15. 15. Сон для людини — свято для здоров’я!
 16. 16. Для організації позанавчальної, гурткової діяльності учнів повинні використовуватись різні загальношкільні приміщення: читальний, актовий, музичний, спортивний зали, кімнати для гурткових занять тощо
 17. 17. Тривалість занять у гуртках залежить від стану здоров’я дітей і не повинна перевищувати для дітей молодшого шкільного віку 45 хвилин, серед нього і старшого шкільного віку — 1,5 години/день 2-3 рази на тиждень
 18. 18. Види діяльності емоційного характеру (вистави, концерти, ігри) повинні бути розподілені рівномірно протягом тижня і чергування м з руховою активністю протягом дня і тижня.
 19. 19. (фізхвилинки, енергізатори, рухливі перерви, динамічні паузи, спортивно- оздоровчі години, прогулянки на свіжому повітрі).
 20. 20. проводяться на перерві або на свіжому повітрі
 21. 21. форма фізкультурно-оздоровчої роботи з учнями в режимі ГПД
 22. 22. проводять наприкінці заняття, коли учням треба заспокоїтися.
 23. 23. це вправи на зняття м’язового напруження, які ще називають енергейзерами.
 24. 24. короткі вправи, що відновлюють роботу групи.
 25. 25. проводиться на кожному уроці, причому в молодшій школі її потрібно проводити 2-3 рази на урок.

×