Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Projekt:Kohet dhe
instrumente te ndryshem
Lenda:Edukate Muzikore
HYRJE
Muzika është pjesë e formimit kulturor dhe nevojë e...
Vlerat e notave
Në këngët që i këndojmë dhe i
luajmë, melodia është e
shkruar me nota të ndryshme,
sipas lartësisë dhe
koh...
Kohet dhe instrumente te ndryshem
Kohet dhe instrumente te ndryshem
Kohet dhe instrumente te ndryshem
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Kohet dhe instrumente te ndryshem

1.685 Aufrufe

Veröffentlicht am

Muzika është pjesë e formimit kulturor dhe nevojë e përhershme e njeriut.
Ajo komunikon në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe kreative me tërë qenien e tij duke ia formuar mjedisin tingëllor.

Veröffentlicht in: Bildung
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Kohet dhe instrumente te ndryshem

  1. 1. Projekt:Kohet dhe instrumente te ndryshem Lenda:Edukate Muzikore HYRJE Muzika është pjesë e formimit kulturor dhe nevojë e përhershme e njeriut. Ajo komunikon në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe kreative me tërë qenien e tij duke ia formuar mjedisin tingëllor. Nisur nga roli i muzikes në jetën e njeriut dhe ndikimit që ka në të, del dhe rëndësia e formimit edukativ-muzikor. Punoi:Aldrin Pashku
  2. 2. Vlerat e notave Në këngët që i këndojmë dhe i luajmë, melodia është e shkruar me nota të ndryshme, sipas lartësisë dhe kohëzgjatjes. Vlera e notës e përcakton kohëzgjatjen e tingullit.

×