2. МЕТА: сприяти формуванню осмислених систематичних знань про
життєвий і творчий шлях Т. Шевченка, всесвітній резонанс його
творчості, допомогти усвідомити світове значення його творчої
діяльності; розвивати навички проектно-дослідницької роботи, творчі
здібності, вміння самостійно працювати з різними джерелами інформації;
виховувати повагу до Т. Шевченка та його внесок у скарбницю української
поезії
Цілі.
Учні знатимуть: цікаві факти біографії Кобзаря, зміст, проблеми
творів інтимної лірики, про образи гетьманів , які зустрічаються у творах
Шевченка,яку малярську спадщину залишив поет, факти про
вшанування пам’яті генія українського народу
Учні вмітимуть: висловлювати власні міркування щодо проблем,
порушених у творах інтимної лірики, аналізувати мистецьку спадщину
Шевченка, а також образи гетьманів, яких зображує у своїх творах
Кобзар, усвідомлювати роль і значення творчості Т. Шевченка в Україні і
світі.
3. Ім’я уроку: Т. Шевченко – геній українського народу
Тип уроку: урок-презентація пошуково-дослідницьких
робіт
ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до творів Т. Шевченка,
відеопрезентації, буклети, публікації, репродукції з
картин Т. Шевченка, відео фрагменти фільму «Тарас
Шевченко», опорні мультимедійні схеми.
МЕТОДИ, ПРИЙОМИ І ФОРМИ РОБОТИ: гронування,
асоціювання «Незакінчене речення», робота в групах,
учнівські пошуково-дослідницькі роботи, перегляд
фрагмента фільму «Тарас Шевченко»
4. Не вмре повік твоє святе ім’я!
Йому, як сонцю, вічно пломеніти!
І буде пісня зроджена твоя,
Мов океан розбурханий гриміти
В. Гапріндашвілі
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап уроку
ІІ. Мотивація діяльності
ІІІ. Цілевизначення і планування
1.Представлення концепту теми, імені та епіграфа
уроку
2. Ознайомлення із цілями уроку, доповнення
власними.
Фрагмент уроку
5. IV. Основний зміст уроку
Методичний коментар
Представлення презентації вчителя «Через
віки з любов’ю»
9. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ
ГРУПИ «Літературознавці»
«Світова велич Тараса
Шевченка»
Літературно-меморіальний
музей Тараса Шевченка
Розташований на
території
батьківської садиби
Тараса Григоровича
Шевченка, де він
проживав з 1815 по
1829 рік.
Адреса: Черкаська область, Звенигородський
район, село Шевченкове
10. V. Рефлексійно-оцінювальний етап.
•Коментування епіграфа
•Перегляд цілей, поставлених на початку уроку.
•Складіть есе (роздум): чи погоджуєтесь ви з висловом
«Шевченко – геній українського народу»
•«Незакінчене речення» : «Після цього уроку я
відчуваю…..розумію…..думаю…»
•Самооцінювання. Закінчіть речення:
• « Я сьогодні молодець, бо…»
•Оцінювання роботи груп (виступи членів журі,
аргументування оцінок)
VII. Домашнє завдання . Підготуватись до контрольної
роботи.