SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 3
Школа:
Наставни предмет: Eнглески језик Датум реализације:
Разред: Аутор/реализатор: Зорана Галић
ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА ЧАС бр.
Наставна тема:
Наставна јединица:
Временски оквир за реализацију: 1 час
Тип часа:
Циљ часа:
Постигнућаученика/ца
Образовна
(материјално-сазнајна)
Функционална
(развојна)
Васпитна
Образовни стандарди
Облици наставног рада
и системи учења
 облици рада:
 системи учења:
 врста наставе:
Наставне методе
Наставна средства
Наставни објекат Учионица
Корелација са истим или другим
предметима
Обавезна и додатна литература и
остали извори података за
ученике и наставника
Уџбеник
Напомене
Иновације
(Само)евалуација и корекција
Запажања
Могући ток наставе – сценарио наставног рада
I Уводни део часа ( мин)
II Главни део часа ( мин)
III Завршни део часа ( мин)
Изглед табле
Самокритички осврт на реализацију наставне јединице – евалуација и самоевалуација
ПРИЛОЗИ

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

допунска настава, четврти разред
допунска настава, четврти разреддопунска настава, четврти разред
допунска настава, четврти разредGordana Janevska
 
Презентација Зигфрид Кифер
Презентација Зигфрид КиферПрезентација Зигфрид Кифер
Презентација Зигфрид КиферRazvionica
 
Развионица: обуке по компонентама
Развионица: обуке по компонентамаРазвионица: обуке по компонентама
Развионица: обуке по компонентамаRazvionica
 
Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)
Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)
Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)Dragana Stevanovic
 
допунска настава српски језик и математика, трећи разред
допунска настава   српски језик и математика, трећи разреддопунска настава   српски језик и математика, трећи разред
допунска настава српски језик и математика, трећи разредGordana Janevska
 
ПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ НАСТАВНИХ СРЕДСТАВА
ПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ  НАСТАВНИХ СРЕДСТАВАПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ  НАСТАВНИХ СРЕДСТАВА
ПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ НАСТАВНИХ СРЕДСТАВАPerica2068
 
Прилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часова
Прилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часоваПрилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часова
Прилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часоваrastimozajedno
 
презентација проф. др фидрих бухбергер
презентација   проф. др фидрих бухбергерпрезентација   проф. др фидрих бухбергер
презентација проф. др фидрих бухбергерRazvionica
 
Pravilnik o ocenjivanju
Pravilnik o ocenjivanjuPravilnik o ocenjivanju
Pravilnik o ocenjivanjuZorana Galic
 
Nastava u kojoj učenik misli
Nastava u kojoj učenik misliNastava u kojoj učenik misli
Nastava u kojoj učenik mislisvjovan
 

Was ist angesagt? (13)

82 језичка култура стилови јавне комуникације о
82 језичка култура стилови јавне комуникације   о82 језичка култура стилови јавне комуникације   о
82 језичка култура стилови јавне комуникације о
 
допунска настава, четврти разред
допунска настава, четврти разреддопунска настава, четврти разред
допунска настава, четврти разред
 
Презентација Зигфрид Кифер
Презентација Зигфрид КиферПрезентација Зигфрид Кифер
Презентација Зигфрид Кифер
 
Развионица: обуке по компонентама
Развионица: обуке по компонентамаРазвионица: обуке по компонентама
Развионица: обуке по компонентама
 
Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)
Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)
Методичка пракса (опсервација, критички осврт и предлози за држање часова)
 
допунска настава српски језик и математика, трећи разред
допунска настава   српски језик и математика, трећи разреддопунска настава   српски језик и математика, трећи разред
допунска настава српски језик и математика, трећи разред
 
ПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ НАСТАВНИХ СРЕДСТАВА
ПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ  НАСТАВНИХ СРЕДСТАВАПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ  НАСТАВНИХ СРЕДСТАВА
ПЕДАГОШКИ ЗНАЧАЈ САВРЕМЕНИХ НАСТАВНИХ СРЕДСТАВА
 
Прилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часова
Прилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часоваПрилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часова
Прилагођавање наставних програма у складу са потребама ученика и припрема часова
 
Nastava i učenje tvrdnje i iskazi za nastavnike
Nastava i učenje tvrdnje i iskazi za nastavnikeNastava i učenje tvrdnje i iskazi za nastavnike
Nastava i učenje tvrdnje i iskazi za nastavnike
 
Oblici nastavnog rada
Oblici nastavnog radaOblici nastavnog rada
Oblici nastavnog rada
 
презентација проф. др фидрих бухбергер
презентација   проф. др фидрих бухбергерпрезентација   проф. др фидрих бухбергер
презентација проф. др фидрих бухбергер
 
Pravilnik o ocenjivanju
Pravilnik o ocenjivanjuPravilnik o ocenjivanju
Pravilnik o ocenjivanju
 
Nastava u kojoj učenik misli
Nastava u kojoj učenik misliNastava u kojoj učenik misli
Nastava u kojoj učenik misli
 

Mehr von Zorana Galic

Mehr von Zorana Galic (20)

Type 0-1-2
Type 0-1-2Type 0-1-2
Type 0-1-2
 
Bukvar
BukvarBukvar
Bukvar
 
Moja rodbina kreativni_centar
Moja rodbina kreativni_centarMoja rodbina kreativni_centar
Moja rodbina kreativni_centar
 
Konflikti kreativni centar
Konflikti kreativni centarKonflikti kreativni centar
Konflikti kreativni centar
 
Kako da najlakse upropastite rodjeno dete
Kako da najlakse upropastite rodjeno deteKako da najlakse upropastite rodjeno dete
Kako da najlakse upropastite rodjeno dete
 
Dani u nedelji_kreativni_centar
Dani u nedelji_kreativni_centarDani u nedelji_kreativni_centar
Dani u nedelji_kreativni_centar
 
Best of chinese cooking
 Best of chinese cooking Best of chinese cooking
Best of chinese cooking
 
Torte
TorteTorte
Torte
 
Domaci fondan
Domaci fondanDomaci fondan
Domaci fondan
 
Razna predjela
Razna predjelaRazna predjela
Razna predjela
 
Gastronomski dnevnik
Gastronomski dnevnikGastronomski dnevnik
Gastronomski dnevnik
 
Super predjela
Super predjelaSuper predjela
Super predjela
 
Zimnica
ZimnicaZimnica
Zimnica
 
Vegetarijanska kuhinja
Vegetarijanska kuhinjaVegetarijanska kuhinja
Vegetarijanska kuhinja
 
Torte sa visnjama
Torte sa visnjamaTorte sa visnjama
Torte sa visnjama
 
Slatkiši kolači
Slatkiši kolačiSlatkiši kolači
Slatkiši kolači
 
Najlepše torte
Najlepše torteNajlepše torte
Najlepše torte
 
Voćna iznenadjenja
Voćna iznenadjenjaVoćna iznenadjenja
Voćna iznenadjenja
 
Testa
TestaTesta
Testa
 
Salate
SalateSalate
Salate
 

Kosuljica za pripremu casa modifikovana

  • 1. Школа: Наставни предмет: Eнглески језик Датум реализације: Разред: Аутор/реализатор: Зорана Галић ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА ЧАС бр. Наставна тема: Наставна јединица: Временски оквир за реализацију: 1 час Тип часа: Циљ часа: Постигнућаученика/ца Образовна (материјално-сазнајна) Функционална (развојна) Васпитна Образовни стандарди Облици наставног рада и системи учења  облици рада:  системи учења:  врста наставе: Наставне методе Наставна средства Наставни објекат Учионица Корелација са истим или другим предметима Обавезна и додатна литература и остали извори података за ученике и наставника Уџбеник Напомене Иновације (Само)евалуација и корекција Запажања Могући ток наставе – сценарио наставног рада I Уводни део часа ( мин)
  • 2. II Главни део часа ( мин) III Завршни део часа ( мин) Изглед табле Самокритички осврт на реализацију наставне јединице – евалуација и самоевалуација