SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 26
Vienīgais ceļš, kā iegūt
draugu, ir kļūt par draugu.
Audzināšanas stunda
2.klasē.
Skolotāja: Nellija Tretjakova
Stundas mērķis.
• Attīstīt iejūtību pret citu izjūtām un izcelt
pašapliecināšanās nozīmi.
Stundas uzdevumi.
• Mācīsies iepazīt sevi un draugus.
• Mācīsies veiksmīgi līdzdarboties un veidot
attiecības ar saviem vienaudžiem.
• Attīstīsi klausīšanās prasmi.
Mācību līdzekļi.
• Balts, dzeltens papīrs.
• Flomāsteri.
• Tāfele.
• Glāze ar ūdeni.
• Darba lapas.
Stundas gaita.
Stundas ievads.
• Klausies un iztēlojies!
• Vai tu aicināsi šo labsirdīgo, nepazīstamo
• zēnu iekšā?
• Vārdu, kuru tev grib dāvināt zēns, tu
• izveidosi, ja salasīsi šos burtus!
D
A
B
Ī Z
D
U
A
R
Stundas galvenā daļa
Kas ir draudzība?
♥ Cilvēku sirsnīgas attiecības.
♥ Savstarpējā saprašanās.
♥ Kopīgas intereses, spēles, rotaļas.
Kas var būt draugs?
• tuvi radi
• labi paziņas
• cilvēki, kas tev patīk
• cilvēki, kam patīc tu
• vienaudži
• tie, kas ir līdzīgi tev
• tie, ar kuriem tu pavadi visvairāk laika
• tie, kuri vienmēr dara to, kas tev patīk
• tie, kas tev uzticas
• tie, kam tu vari uzticēties
• tie, kas piekrīt visam, ko tu saki
• tie, kuri norāda uz tavām kļūdām
• tie, kas tev palīdz
• tie, ar kuriem ir interesanti
• tie, kas ir stiprāki par tevi un var tevi aizstāvēt
• tie, kurus aizstāvi tu, jo viņi ir vājāki par tevi
Tagad klausies un padomā, kas vēl
var būt draugi?
Ar kādām rakstura īpašībām
apveltītu tu gribētu sev
draugu?
GODĪGS
TAISNĪGS
LĪDZJŪTĪGS
SAPROTOŠS
SIRSNĪGS
PATIESS
LAIPNS
UZTICAMS
Padomā! Atbildi!
1. Kādam jābūt tev
pašam, lai
iegūtu labu
draugu?
Kā draugs palīdz tev un kā tu
palīdzi draugam?
ES DRAUGAM DRAUGS MAN
Salīdzini un padomā!
• Vai tu esi vairāk ,,devējs” vai
,,ņēmējs”!
• Ja vēlies, vari pastāstīt.
Spēle. Kā ir labāk- dot vai ņemt?
Sastāsimies aplī.
Aizvērsim acis.
Glāze ar ūdeni būs jāpadod blakus stāvošajam.
Kaimiņam tā jāsatver un jānodod tālāk.
Spēle turpinās tik ilgi, kamēr glāze apceļo visus
dalībniekus.
Beigās secināsim, kā bija vieglāk, glāzi saņemt
vai padot.
Grupu darbs. Tests.
1. Labākais draugs man, uztic noslēpumu, es
apsolu glabāt to un pildu solījumu.
2. Kāds mans labs draugs aizmirst izpildīt
mājas darbus, es apsēžos blakus un
palīdzu tos izpildīt.
3. Manu draugu uzvedība liek man uzvesties
neveikli, es viņiem pasaku, ka viņi uzvedas
muļķīgi.
4. Mani vispirms cilvēkos saista viņu
izturēšanās veids.
Atziņas pārdomām.
• Savieno teikuma pirmo daļu ar
otro tā, lai veidotos
sakāmvārds par draudzību.
Izlasi!
1. Draudzība ir dārgāka par zeltu.
2. Nav drauga, tad meklē, ja atrodi, tad sargā.
3. Viens ienaidnieks ir pārāk daudz, simts
draugu ir pārāk maz.
4. Viens no vislaimīgākajiem cilvēkiem ir tas,
kuram ir īsti draugi.
Stundas izvērtējums.
• Klausies un
atbildi!
• Vai tu aicināsi šo zēnu iekša?
• Kāpēc?
Stundas nobeigums.
• Iekārtojies ērti, aizver actiņas, klausies un
domās runā man līdzi!
Iegut draugu

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

Dzimumorgānu sistēma un vairošanās
Dzimumorgānu sistēma un vairošanāsDzimumorgānu sistēma un vairošanās
Dzimumorgānu sistēma un vairošanāsDace Kaurāte
 
F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2
F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2
F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2Daina Birkenbauma
 
Movies and Mood Psychology Study
Movies and Mood Psychology StudyMovies and Mood Psychology Study
Movies and Mood Psychology StudyChelsea Hatton
 
Murdeiga ja ealised muutused
Murdeiga ja ealised muutusedMurdeiga ja ealised muutused
Murdeiga ja ealised muutusedМайа Луст
 
Pas. polit. zemelapis
Pas. polit. zemelapisPas. polit. zemelapis
Pas. polit. zemelapisGeografija
 
Mendeļa iedzimstības modelis
Mendeļa iedzimstības modelisMendeļa iedzimstības modelis
Mendeļa iedzimstības modelisbiologija_11klase
 
Pasaules lielākā mācību stunda "Mežs". Prezentācija
Pasaules lielākā mācību stunda "Mežs". PrezentācijaPasaules lielākā mācību stunda "Mežs". Prezentācija
Pasaules lielākā mācību stunda "Mežs". Prezentācijaliela_stunda
 

Was ist angesagt? (20)

11 24 vielu transports
11 24 vielu transports11 24 vielu transports
11 24 vielu transports
 
Dzimumorgānu sistēma un vairošanās
Dzimumorgānu sistēma un vairošanāsDzimumorgānu sistēma un vairošanās
Dzimumorgānu sistēma un vairošanās
 
šūNu dalīšanās
šūNu dalīšanāsšūNu dalīšanās
šūNu dalīšanās
 
11 31 vairosanas
11 31 vairosanas11 31 vairosanas
11 31 vairosanas
 
F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2
F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2
F 10 10_kustiba_pa_rinka_liniju2
 
Movies and Mood Psychology Study
Movies and Mood Psychology StudyMovies and Mood Psychology Study
Movies and Mood Psychology Study
 
11 35 biotehnologijas
11 35 biotehnologijas11 35 biotehnologijas
11 35 biotehnologijas
 
F 11 05_mkt_pamati
F 11 05_mkt_pamatiF 11 05_mkt_pamati
F 11 05_mkt_pamati
 
Biocenozu ekologija
Biocenozu ekologijaBiocenozu ekologija
Biocenozu ekologija
 
F 11 3_gravitacija_vilnji
F 11 3_gravitacija_vilnjiF 11 3_gravitacija_vilnji
F 11 3_gravitacija_vilnji
 
Murdeiga ja ealised muutused
Murdeiga ja ealised muutusedMurdeiga ja ealised muutused
Murdeiga ja ealised muutused
 
10 21 ekologiskie_faktori
10 21 ekologiskie_faktori10 21 ekologiskie_faktori
10 21 ekologiskie_faktori
 
F 10 24_energija_un_darbs
F 10 24_energija_un_darbsF 10 24_energija_un_darbs
F 10 24_energija_un_darbs
 
Nosleguma tema fotosinteze
Nosleguma tema fotosintezeNosleguma tema fotosinteze
Nosleguma tema fotosinteze
 
Lenkis demo
Lenkis demoLenkis demo
Lenkis demo
 
Pas. polit. zemelapis
Pas. polit. zemelapisPas. polit. zemelapis
Pas. polit. zemelapis
 
Mendeļa iedzimstības modelis
Mendeļa iedzimstības modelisMendeļa iedzimstības modelis
Mendeļa iedzimstības modelis
 
R Blaumanis
R  BlaumanisR  Blaumanis
R Blaumanis
 
Pasaules lielākā mācību stunda "Mežs". Prezentācija
Pasaules lielākā mācību stunda "Mežs". PrezentācijaPasaules lielākā mācību stunda "Mežs". Prezentācija
Pasaules lielākā mācību stunda "Mežs". Prezentācija
 
ZPD prezentācija
ZPD prezentācijaZPD prezentācija
ZPD prezentācija
 

Andere mochten auch

Andere mochten auch (20)

Smiekli caur asarām
Smiekli caur asarāmSmiekli caur asarām
Smiekli caur asarām
 
Kā iegūt draugus
Kā iegūt draugusKā iegūt draugus
Kā iegūt draugus
 
Ojārs Vācietis 4
Ojārs Vācietis 4Ojārs Vācietis 4
Ojārs Vācietis 4
 
Ojārs Vācietis 1
Ojārs Vācietis 1Ojārs Vācietis 1
Ojārs Vācietis 1
 
Ojārs Vācietis 2
Ojārs Vācietis 2Ojārs Vācietis 2
Ojārs Vācietis 2
 
Ojārs Vācietis 3
Ojārs Vācietis 3Ojārs Vācietis 3
Ojārs Vācietis 3
 
100 dienas skola
100 dienas skola100 dienas skola
100 dienas skola
 
1.-2.kl.
1.-2.kl.1.-2.kl.
1.-2.kl.
 
Ojārs Vācietis
Ojārs VācietisOjārs Vācietis
Ojārs Vācietis
 
7 brinumi
7 brinumi7 brinumi
7 brinumi
 
šPikošana
šPikošanašPikošana
šPikošana
 
Starptautiskais tūrisms
Starptautiskais tūrismsStarptautiskais tūrisms
Starptautiskais tūrisms
 
F 11 18_virsmas_spraigums
F 11 18_virsmas_spraigumsF 11 18_virsmas_spraigums
F 11 18_virsmas_spraigums
 
Bibliotekaru etika 2011_maijs_Sporane
Bibliotekaru etika 2011_maijs_SporaneBibliotekaru etika 2011_maijs_Sporane
Bibliotekaru etika 2011_maijs_Sporane
 
Bibliotēkas draugu pasākums 2014
Bibliotēkas draugu pasākums 2014Bibliotēkas draugu pasākums 2014
Bibliotēkas draugu pasākums 2014
 
Pasaules ūdens diena
Pasaules ūdens dienaPasaules ūdens diena
Pasaules ūdens diena
 
Tests īpašības vārds
Tests īpašības vārdsTests īpašības vārds
Tests īpašības vārds
 
Īpašības vārds (zināšanu pārbaude 6.kl.)
Īpašības vārds (zināšanu pārbaude 6.kl.)Īpašības vārds (zināšanu pārbaude 6.kl.)
Īpašības vārds (zināšanu pārbaude 6.kl.)
 
Olimpiskas speles
Olimpiskas spelesOlimpiskas speles
Olimpiskas speles
 
Nokrisnu udens savaksana_10m
Nokrisnu udens savaksana_10mNokrisnu udens savaksana_10m
Nokrisnu udens savaksana_10m
 

Mehr von vizav

Gimene v petijums
Gimene v petijumsGimene v petijums
Gimene v petijumsvizav
 
Paaud.konfl v petijums
Paaud.konfl v petijumsPaaud.konfl v petijums
Paaud.konfl v petijumsvizav
 
Ciesama karta
Ciesama kartaCiesama karta
Ciesama kartavizav
 
Filips halsmans
Filips halsmansFilips halsmans
Filips halsmansvizav
 
Torte
TorteTorte
Tortevizav
 
Metāli
MetāliMetāli
Metālivizav
 
Mana skola
Mana skolaMana skola
Mana skolavizav
 
Londona
LondonaLondona
Londonavizav
 
Lpg blogi
Lpg blogiLpg blogi
Lpg blogivizav
 
Lpg twitter
Lpg twitterLpg twitter
Lpg twittervizav
 
Biol 4
Biol 4Biol 4
Biol 4vizav
 
Biol 3
Biol 3Biol 3
Biol 3vizav
 
Biol 2
Biol 2Biol 2
Biol 2vizav
 
Biol 1
Biol 1Biol 1
Biol 1vizav
 

Mehr von vizav (14)

Gimene v petijums
Gimene v petijumsGimene v petijums
Gimene v petijums
 
Paaud.konfl v petijums
Paaud.konfl v petijumsPaaud.konfl v petijums
Paaud.konfl v petijums
 
Ciesama karta
Ciesama kartaCiesama karta
Ciesama karta
 
Filips halsmans
Filips halsmansFilips halsmans
Filips halsmans
 
Torte
TorteTorte
Torte
 
Metāli
MetāliMetāli
Metāli
 
Mana skola
Mana skolaMana skola
Mana skola
 
Londona
LondonaLondona
Londona
 
Lpg blogi
Lpg blogiLpg blogi
Lpg blogi
 
Lpg twitter
Lpg twitterLpg twitter
Lpg twitter
 
Biol 4
Biol 4Biol 4
Biol 4
 
Biol 3
Biol 3Biol 3
Biol 3
 
Biol 2
Biol 2Biol 2
Biol 2
 
Biol 1
Biol 1Biol 1
Biol 1
 

Iegut draugu

  • 1. Vienīgais ceļš, kā iegūt draugu, ir kļūt par draugu. Audzināšanas stunda 2.klasē. Skolotāja: Nellija Tretjakova
  • 2. Stundas mērķis. • Attīstīt iejūtību pret citu izjūtām un izcelt pašapliecināšanās nozīmi.
  • 3. Stundas uzdevumi. • Mācīsies iepazīt sevi un draugus. • Mācīsies veiksmīgi līdzdarboties un veidot attiecības ar saviem vienaudžiem. • Attīstīsi klausīšanās prasmi.
  • 4. Mācību līdzekļi. • Balts, dzeltens papīrs. • Flomāsteri. • Tāfele. • Glāze ar ūdeni. • Darba lapas.
  • 6. Stundas ievads. • Klausies un iztēlojies! • Vai tu aicināsi šo labsirdīgo, nepazīstamo • zēnu iekšā? • Vārdu, kuru tev grib dāvināt zēns, tu • izveidosi, ja salasīsi šos burtus!
  • 9. Kas ir draudzība? ♥ Cilvēku sirsnīgas attiecības. ♥ Savstarpējā saprašanās. ♥ Kopīgas intereses, spēles, rotaļas.
  • 10. Kas var būt draugs? • tuvi radi • labi paziņas • cilvēki, kas tev patīk • cilvēki, kam patīc tu • vienaudži • tie, kas ir līdzīgi tev • tie, ar kuriem tu pavadi visvairāk laika • tie, kuri vienmēr dara to, kas tev patīk • tie, kas tev uzticas • tie, kam tu vari uzticēties • tie, kas piekrīt visam, ko tu saki • tie, kuri norāda uz tavām kļūdām • tie, kas tev palīdz • tie, ar kuriem ir interesanti • tie, kas ir stiprāki par tevi un var tevi aizstāvēt • tie, kurus aizstāvi tu, jo viņi ir vājāki par tevi
  • 11. Tagad klausies un padomā, kas vēl var būt draugi?
  • 12. Ar kādām rakstura īpašībām apveltītu tu gribētu sev draugu?
  • 14. Padomā! Atbildi! 1. Kādam jābūt tev pašam, lai iegūtu labu draugu?
  • 15. Kā draugs palīdz tev un kā tu palīdzi draugam? ES DRAUGAM DRAUGS MAN
  • 16. Salīdzini un padomā! • Vai tu esi vairāk ,,devējs” vai ,,ņēmējs”! • Ja vēlies, vari pastāstīt.
  • 17. Spēle. Kā ir labāk- dot vai ņemt? Sastāsimies aplī. Aizvērsim acis. Glāze ar ūdeni būs jāpadod blakus stāvošajam. Kaimiņam tā jāsatver un jānodod tālāk. Spēle turpinās tik ilgi, kamēr glāze apceļo visus dalībniekus. Beigās secināsim, kā bija vieglāk, glāzi saņemt vai padot.
  • 18. Grupu darbs. Tests. 1. Labākais draugs man, uztic noslēpumu, es apsolu glabāt to un pildu solījumu. 2. Kāds mans labs draugs aizmirst izpildīt mājas darbus, es apsēžos blakus un palīdzu tos izpildīt. 3. Manu draugu uzvedība liek man uzvesties neveikli, es viņiem pasaku, ka viņi uzvedas muļķīgi. 4. Mani vispirms cilvēkos saista viņu izturēšanās veids.
  • 19.
  • 20. Atziņas pārdomām. • Savieno teikuma pirmo daļu ar otro tā, lai veidotos sakāmvārds par draudzību.
  • 21. Izlasi! 1. Draudzība ir dārgāka par zeltu. 2. Nav drauga, tad meklē, ja atrodi, tad sargā. 3. Viens ienaidnieks ir pārāk daudz, simts draugu ir pārāk maz. 4. Viens no vislaimīgākajiem cilvēkiem ir tas, kuram ir īsti draugi.
  • 23.
  • 24. • Vai tu aicināsi šo zēnu iekša? • Kāpēc?
  • 25. Stundas nobeigums. • Iekārtojies ērti, aizver actiņas, klausies un domās runā man līdzi!

Hinweis der Redaktion

  1. Tev šodien ir dzimšanas diena. Pie tevis jau sapulcējušies visi uzaicinātie ciemiņi, atnesuši tev skaistas dāvanas. Tūlīt tava māmiņa ar tēti aicinās ciemiņus sēsties pie galda. Pēkšņi pie durvīm kāds klauvē. Tu tās atver un redzi! Uz sliekšņa stāv kāds zēns: kārtīgi ģērbies, nospodrinātiem apaviem, rūpīgi saķemmētiem matiem. Laipni smaidot un skatoties tev acīs viņš saka: ,, Man nav tev dāvanas, ko pasniegt, bet es tev dāvināšu vienu brīnišķīgu vārdu.”
  2. (Lasu fragmentu no I.Ziedoņa stāsta ,, Draugi”.) Ar ko mēs satiekamies pasaulē? Ar draugiem. Draugi ir tikpat tuvi kā tuvinieki. Kādreiz vēl pat tuvāki. Draugi ir tie, kuri visu var atdot, neko nežēlojot. Draugi ir tie, kuriem mēs gribam jebkurā brīdī palīdzēt. Paši par to neko neprasot un negribot. Draugi ir tie, kuri mums visvairāk patīk un ar kuriem mēs vislabāk jūtamies. Vārdu sakot, draudzējamies. Arī dzīvnieki var būt draugi, arī koki. Suns var būt draugs. Zirgs, ezis, kaķis. Var draudzēties pat ar putniem, ar ziloņiem, ar delfīniem jūrā.
  3. Ieraksti zem svaru kausiņiem! (Darba lapa)
  4. Skolēni sadalīti grupās, katrai grupai sava darba lapa. Pēc darba veikšanas kopīgi apspriežam pareizās atbildes.
  5. Darbs pārī. Darba lapa.
  6. Tev šodien ir dzimšanas diena. Pie tevis jau sapulcējušies visi uzaicinātie ciemiņi, atnesuši tev dāvanā interesantas grāmatas, kuras tu aizrautīgi lasīsi; krāsainus zīmuļus, ar kuriem tu zīmēsi tikai skaistus zīmējumus; pildspalvu ar kuru tu rakstīsi labus vārdus; spēles, kuras spēlējot kopā ar draugiem, pavadīsi jaukus mirkļus... Pēkšņi pie durvīm kāds klauvē. Tu tās atver un redz! Uz sliekšņa stāv kāds zēns: kārtīgi ģērbies, nospodrinātiem apaviem, rūpīgi saķemmētiem matiem. Laipni smaidot un skatoties tev acīs viņš saka: ,, Man nav tev dāvanas, ko pasniegt, bet es tev dāvināšu vienu brīnišķīgu vārdu ,,DRAUDZĪBA.”
  7. Sveiks, mans draugs! Tu esi pats labākais cilvēks uz pasaules, es arī cenšos būt tik pat labs. Kopā ar tevi man ir jautri un interesanti. Es tev varu izstāstīt jebkuru noslēpumu, jo zinu, ka tu to neizpaudīsi nevienam. Tu man palīdzi grūtā brīdī, mēs vienmēr būsim kopā arī priekos. Lai tev veicas, mans mīļais draugs! Lai veicas arī man! Domās cieši apskauj savu draugu!