SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 7
Баранова Л.І.
Розробка уроку з основ здоров’я у 8 класі
Тема: «Убезпечення від ВІЛ і СНІДу»
Мета: розширитизнання учнів про ВІЛ/СНІД, ознайомитизі шляхами
передавання та методами захисту від ВІЛ – інфекції; розвиватинавички
толерантного ставлення до ВІЛ- інфікованих людей.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент
Привітання вчителя. Установка на позитивнийнастрій.
Девіз уроку: «Уміння продовжувати життя – це, насамперед, уміння
не вкорочуватийого.» (О.Богомолець)
Пояснимо його зміст у кінці уроку.
2. Актуалізаціяопорнихзнань
а) перевірка домашнього завдання
б) вправа «Мікрофон»
- Що називаємо захворюванням?
- Які ви знаєте інфекційні захворювання?
- Хто є збудником таких хвороб?
- Яку ви знаєте зброюпротивірусів, мікробів? (Імунітет)
3. Повідомленнятеми й мети уроку. Мотиваціянавчальноїдіяльності
учнів.
Релаксаційна уява або роботаза малюнками, поданими в підручнику
Уявимо фортецю, за мурами якої величезне військо. Чи легко
ворогам захопитийого? Дійсно, ні. А що станеться, якщо одного воїна
заразитинебезпечною інфекцією? Через деякий час фортецю вже нікому
буде захищати.
Людськийорганізм – фортеця, імунітет – могутнє військо, яке
захищає від вірусів. Що стане з організмом, коли потрапить вірус ВІЛ?
Як захиститися від нього?
4. Вивченняновогоматеріалу
а) Визначення понять ВІЛ, СНІД
б) Інформаційне повідомлення про ВІЛ, СНІД
Можна використатипрезентацію, відеофільм про ВІЛ, СНІД,
розповідь учителя.
Уперше про СНІД заговорилив 1981 році, і вже близько 30
років ця абревіатура не зникає зі шпальт газет та журналів світу.
За даними ООН (станом на 2006 рік), кількість інфікованих ВІЛ
У світі досягли 42 млн. осіб. Протягом рокуінфікуються близько 5 млн,
гинуть від СНІДу – 3 млн. Серед молоді перше місце з усіх причин
смертностіу світі належить СНІДу. 40 % померлих від СНІДу – жінки,
20 % - діти. В Україні зареєстровані100 тисяч ВІЛ – інфікованих, серед них
близько 6 тисяч дітей. За неофіційними даними, нині в Україніпонад 300
Тисяч інфікованих ВІЛ.
1 грудня – Всесвітній день боротьбизіСНІДом.
ВІЛ сам по собіє дуже нестійким вірусом. Він швидко гине
під дією простихдезінфікуючих речовин – спирту, марганцівки, хлораміду, а
також високої температури (кип’ятіння миттєво вбиває ВІЛ). Тому
елементарні гігієнічні заходияк удома, так і в медичних закладах легко його
знешкоджують. Але якщо ВІЛ потрапляє в організм, знешкодитийого там
уже неможливо: на сьогоднішній день ще не існує ні ліків, за допомогою
яких можна було б убити чи вивести ВІЛ, ні вакцини, яка б могла запобігти
розвиткузахворювання.
в) Оздоровчівправи
Комплекс «Ростуть дерева»
Діти відтворюють у рухах образидерев, підключають фантазію: «Дерева
піднімають гілочки до сонечка, вітер похитує гілочки, вітер гойдаєстовбури,
вітер стихає, біля великих дерев виростають маленькі деревця».
г ) Роботав групах
Об’єднуються у6 груп.
1,2,3 групи –«Шляхи поширення ВІЛ» (перша група працює з підрічником, 2
– з таблицею, 3 – з додатклвлю літературою) ;
4, 5, 6 групи – «ВІЛ не передається при….»(4група – працює з підручником,
5 – із таблицею, 6 – із додатковоюлітературою).
Кожна група готує своюінформацію.
Звітування двох груп: «Шляхи поширення ВІЛ»; «ВІЛ не передається при:».
5. Домашнєзавдання
Опрацювати статтю в підручнику 9
Перший варіант: скласти правила убезпечення від ВІЛ.
Другий варіант: назвати причини, за якими можна дружити із ВІЛ-
інфікованими дітьми.
6. Узагальненняй систематизаціязнань івмінь учнів
а ) бліц-опитування «Вірно- невірно»
. із ВІЛ –інфікованими можна дружити;
. лікуватися від ВІЛ-іефекції легше, ніж захиститися;
. ВІЛ передається через кров;
. ВІЛ передається комарами;
. людина стає носієм ВІЛ через необережнуповедінку;
. найчастіше хворіють на СНІД наркомани.
7. Підсумок уроку
Як цей вислів розкриваєзміст нашого уроку?
«Уміння продовжуватижиття – це, насамперед, уміння не вкорочуватий
ого.» (О. Богомолець).
Тренінг для учнів 8-го класуза програмою «Школа проти СНІДу»
Тема:ВІЛ/СНІД/ІПСШ. Шляхи зараження
Мета:Надати учням базовуінформацію про ВІЛ, СНІД та інфекції, що
передаються статевим шляхом (ІПСШ). Знати шляхи зараження ВІЛ; шляхи,
якими не передається ВІЛ. Розуміти, як ВІЛ впливає на роботуорганізму.
Тренер має змогуоцінити рівень знань учасників тренінгу, їх ставлення до
проблемиВІЛ/СНІДу.
Необхідніресурси: Дошка, крейда , папірці, роздатковийматеріал-
друковані зошити, бейджики, стікери, маркери.
1 частина
Знайомство
Намалюй свій автопортрет(роздатилисточки, маркери, бейджики з ім’ям)
Виділи особливість в одежі, в зачискі, на лиці.
Об’єднатив пари : «Знайди своюполовину», за допомогоюрозрізанихнавпіл
відкриток.
Кожна пара описує друг друга за такими ознаками: ім’я, улюблена іжа, члени
родини, улюблене заняття.
Очикування
Учасникам тренінгу роздаються стікери. Тренер просить написати на них,
чого саме кожен чекає від тренінгу?. Після цього учасники зачитують свої
написи і прикріпляють аркуш на підготовлений тренером плакат із
зображенням вази.
Правила роботи групи
Тренер звертається до групи з питанням: « Для чого в нашому житті
існують правила?» Після відповідей учасників він пропонуєприйняти
правила роботи групи під час тренінгу:
1. Виконувати завдання вчасно.
2. Слухати один одного.
3.Говоритипіднімаючи руку.
4. Говоритилоканічно.
5. Конфедеційність
6. Толерантне ставлення одиндо одного
7. Тиша в групі…
2. Основна частина
а ) на дошці абревіатура;розшифруйте:
В С І
І Н П
Л І С
Д Ш
б ) Об’єднатисявгрупи за допомогоюгри:«Фруктовий коктейль»
Тренер вибирає фрукти, якими називає учасників, для свого «Коктелю»
(учні швиденько міняються місцями за названими тренером фруктами),
таким чином відбувається об’єднання новихгруп по 5 учнів.
в ) Робота з роздатковим матеріалом друкованим зошитом(т.1 завдання
1.1)
Учасники в групах по черзіставлять запитання (використовуючизошит),
І відповідають на них.
г ) Роздатипапірці і запропонуватипоставити додатковізапитання з цієї
проблеми. Вкинути їх до скриньки. Потім дати відповіді нп ці запитання.
Гра: «Збири підписи за хвилину»(пропонується,ще гра «Квасоля» вище
описана).
Тренер роздаєлисточкидля підписів(на одномулисточку крапка, або
листочоквідрізняється іншим кольором ніж у інших учасників тренінгу).
Тренер пропонуєякома швидше обмінятися підписами зі своїми
однокласниками.
Запитання тренера: -«Хто з вас на листочку мав крапку(або іншого кольору
папер)? –Ви інфіковані ангіною, грипом…
-Скільки підписів Ви зібрали на своємулисті? Ці діти теж інфіковані.
- Кому Ви підписали листи? Вони теж інфіковані. Підрахуйте скільки осіб
заразилося на ангіну….
- Так само стрімко поширюється ВІЛ та інші інфекції що передаються
статевим шляхом.
Об’єднатисявнові групи за допомогоюгри «Ураган»
Сидячіу колі ведучий називає, будь що, кого не стосується міняються
місцями.
- Ураган для тих, хто народився в літку?..
Робота вгрупах (на листкахватману.)
Кожна група опрацьовуєшляхи зараження ВІЛ-інфекцією:
1-ша група опрацьовує: «ВІЛ передається через кров;
2-га група опрацьовує:«ВІЛ передається через незахищені статеві контакти»
3-тя група опрацьовує:«Віл передається від ВІЛ інфікованої матері до
дитини».
Послати волонтера від кожної групидо іншої зі своєю
напрацьованоюінформацією.
Кожна група захищає свій плакат.
3. Заключначастина
а ) Зворотній зв’язок
Учні сідають в коло і по черзірозповідають: - «Сьогодніна тренінгу я
зрозумів, навчився, дізнався…»
б ) Очікування.
Переклеїти стікер у вазу «Знань» наповнивши її, або залишивши його поза
вазою(хто не дістав знань на тренінгу).
в ) Прощання.
Кожен говорить побажання учаснику, який сидить зліва.

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

права дитини
права дитиниправа дитини
права дитини
15gorec
 
Права дітей
Права дітейПрава дітей
Права дітей
Psyholog Kiev
 
Мої права - моє життя
Мої права - моє життяМої права - моє життя
Мої права - моє життя
Darina Shama
 
я маю право на право
я маю право на правоя маю право на право
я маю право на право
KVtetjana
 

Was ist angesagt? (20)

Закон і ми
Закон і миЗакон і ми
Закон і ми
 
Право дитини на здоров'я у сім'ї та суспільстві
Право дитини на здоров'я у сім'ї та суспільствіПраво дитини на здоров'я у сім'ї та суспільстві
Право дитини на здоров'я у сім'ї та суспільстві
 
права дитини
права дитиниправа дитини
права дитини
 
Право на в’їзд у країну або виїзд з неї з метою возз’єднання сім’ї, на отрима...
Право на в’їзд у країну або виїзд з неї з метою возз’єднання сім’ї, на отрима...Право на в’їзд у країну або виїзд з неї з метою возз’єднання сім’ї, на отрима...
Право на в’їзд у країну або виїзд з неї з метою возз’єднання сім’ї, на отрима...
 
Права дітей
Права дітейПрава дітей
Права дітей
 
Мої права - моє життя
Мої права - моє життяМої права - моє життя
Мої права - моє життя
 
Право дитини на захист від експлуатації
Право дитини на захист від експлуатаціїПраво дитини на захист від експлуатації
Право дитини на захист від експлуатації
 
Положення документів про права дитини
Положення документів про права дитиниПоложення документів про права дитини
Положення документів про права дитини
 
Основні права та обов'язки громадянина
Основні права та обов'язки громадянинаОсновні права та обов'язки громадянина
Основні права та обов'язки громадянина
 
Звенигородська спеціалізована школа ім Т. Шевченка Номінація "Краща презентація"
Звенигородська спеціалізована школа ім Т. Шевченка Номінація "Краща презентація"Звенигородська спеціалізована школа ім Т. Шевченка Номінація "Краща презентація"
Звенигородська спеціалізована школа ім Т. Шевченка Номінація "Краща презентація"
 
Звіт про Тиждень безпеки життєдіяльності
Звіт про  Тиждень  безпеки життєдіяльностіЗвіт про  Тиждень  безпеки життєдіяльності
Звіт про Тиждень безпеки життєдіяльності
 
CRC - Ukrainian version
CRC - Ukrainian versionCRC - Ukrainian version
CRC - Ukrainian version
 
Медіаосвіта в Україні (результати дослідження)
Медіаосвіта в Україні(результати дослідження)Медіаосвіта в Україні(результати дослідження)
Медіаосвіта в Україні (результати дослідження)
 
Сценарій лінійки «Права дитини і людини»
Сценарій лінійки «Права дитини і людини»Сценарій лінійки «Права дитини і людини»
Сценарій лінійки «Права дитини і людини»
 
«Конвенція ООН про права дитини» у малюнках і віршах
«Конвенція ООН про права дитини» у малюнках і віршах«Конвенція ООН про права дитини» у малюнках і віршах
«Конвенція ООН про права дитини» у малюнках і віршах
 
Кращі європейські практики захисту дітей у сфері телерадіомовлення: досвід Н...
Кращі європейські практики  захисту дітей у сфері телерадіомовлення: досвід Н...Кращі європейські практики  захисту дітей у сфері телерадіомовлення: досвід Н...
Кращі європейські практики захисту дітей у сфері телерадіомовлення: досвід Н...
 
Стецівський НВК. Номінація «Краща презентація»
Стецівський НВК. Номінація «Краща  презентація»Стецівський НВК. Номінація «Краща  презентація»
Стецівський НВК. Номінація «Краща презентація»
 
Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина
Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянинаКонституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина
Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина
 
Вікова модель медіаризиків
Вікова модель медіаризиківВікова модель медіаризиків
Вікова модель медіаризиків
 
я маю право на право
я маю право на правоя маю право на право
я маю право на право
 

Andere mochten auch

покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...
покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...
покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...
pr1nc1k
 
закревська ман
закревська манзакревська ман
закревська ман
pr1nc1k
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
pr1nc1k
 
зовн. незалеж. оц.
зовн. незалеж. оц.зовн. незалеж. оц.
зовн. незалеж. оц.
pr1nc1k
 

Andere mochten auch (20)

урок 8а
урок 8аурок 8а
урок 8а
 
засідання клубу
засідання клубузасідання клубу
засідання клубу
 
до уроку
до урокудо уроку
до уроку
 
покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...
покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...
покатілов в.с. відкритий урок з правознавства. військовий обов'язок громадян ...
 
закревська ман
закревська манзакревська ман
закревська ман
 
презентация грушевський1
презентация грушевський1презентация грушевський1
презентация грушевський1
 
турнір правовий
турнір правовийтурнір правовий
турнір правовий
 
М.С. Грушевський
М.С. ГрушевськийМ.С. Грушевський
М.С. Грушевський
 
на урок
на урокна урок
на урок
 
сучасна адапт
сучасна адаптсучасна адапт
сучасна адапт
 
урок 10 клас
урок 10 класурок 10 клас
урок 10 клас
 
метод 1
метод 1метод 1
метод 1
 
Робота по міграції
Робота по міграціїРобота по міграції
Робота по міграції
 
Олімпіади шк
Олімпіади шкОлімпіади шк
Олімпіади шк
 
Робота по міграції
Робота по міграціїРобота по міграції
Робота по міграції
 
Грушевський - пошуково-дослідницька робота
Грушевський - пошуково-дослідницька роботаГрушевський - пошуково-дослідницька робота
Грушевський - пошуково-дослідницька робота
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
зовн. незалеж. оц.
зовн. незалеж. оц.зовн. незалеж. оц.
зовн. незалеж. оц.
 
портрети зно
портрети знопортрети зно
портрети зно
 

Ähnlich wie баранова л.і. розробка уроку з основ здоров'я 8 клас. зупинимо снід.

виховна година. снід загроза людству
виховна година. снід   загроза людствувиховна година. снід   загроза людству
виховна година. снід загроза людству
Yury Fedorchenko
 
школа сприяння здоровю 2014 2015р
школа сприяння здоровю 2014 2015ршкола сприяння здоровю 2014 2015р
школа сприяння здоровю 2014 2015р
ufkbyf2205
 
група медики
група медикигрупа медики
група медики
natalibio
 
не дай снIду шанс!
не дай снIду шанс!не дай снIду шанс!
не дай снIду шанс!
Natali Filipenko
 
снід. епідеміологічна ситуація в україні
снід. епідеміологічна ситуація в україніснід. епідеміологічна ситуація в україні
снід. епідеміологічна ситуація в україні
Інна Богоніс
 

Ähnlich wie баранова л.і. розробка уроку з основ здоров'я 8 клас. зупинимо снід. (20)

план конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план   конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"план   конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план конспект уроку - тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
 
виховна година. снід загроза людству
виховна година. снід   загроза людствувиховна година. снід   загроза людству
виховна година. снід загроза людству
 
наркотики і віл
наркотики і вілнаркотики і віл
наркотики і віл
 
план конспект до уроку -тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план   конспект до уроку -тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"план   конспект до уроку -тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
план конспект до уроку -тренінгу "Захисти себе від ВІЛ"
 
школа сприяння здоровю 2014 2015р
школа сприяння здоровю 2014 2015ршкола сприяння здоровю 2014 2015р
школа сприяння здоровю 2014 2015р
 
Туберкульоз і СНІД — хвороби, що набули соціального значення.
Туберкульоз і СНІД — хвороби, що набули соціального значення.Туберкульоз і СНІД — хвороби, що набули соціального значення.
Туберкульоз і СНІД — хвороби, що набули соціального значення.
 
життя поруч з віл інфекцією та снідом
життя поруч з віл інфекцією та снідомжиття поруч з віл інфекцією та снідом
життя поруч з віл інфекцією та снідом
 
Ми проти СНІДу!
Ми проти СНІДу!Ми проти СНІДу!
Ми проти СНІДу!
 
Ми проти СНІДу! Ми за життя!
Ми проти СНІДу! Ми за життя!Ми проти СНІДу! Ми за життя!
Ми проти СНІДу! Ми за життя!
 
Posibnik vchitelya (1)
Posibnik vchitelya (1)Posibnik vchitelya (1)
Posibnik vchitelya (1)
 
група медики
група медикигрупа медики
група медики
 
урок 8 (основи здоровя 7 клас)
урок 8 (основи здоровя 7 клас)урок 8 (основи здоровя 7 клас)
урок 8 (основи здоровя 7 клас)
 
не дай снIду шанс!
не дай снIду шанс!не дай снIду шанс!
не дай снIду шанс!
 
Abetka
Abetka Abetka
Abetka
 
Програма "Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу"
Програма "Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу"Програма "Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу"
Програма "Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу"
 
Програма формування здорового способу життч та профілактика ВІЛ/СНІДу
Програма формування здорового способу життч та профілактика ВІЛ/СНІДуПрограма формування здорового способу життч та профілактика ВІЛ/СНІДу
Програма формування здорового способу життч та профілактика ВІЛ/СНІДу
 
снід. епідеміологічна ситуація в україні
снід. епідеміологічна ситуація в україніснід. епідеміологічна ситуація в україні
снід. епідеміологічна ситуація в україні
 
snid
snidsnid
snid
 
дискусійна програма кохання територія безпеки
дискусійна програма кохання   територія безпекидискусійна програма кохання   територія безпеки
дискусійна програма кохання територія безпеки
 
Поняття про інфекційні захворювання
Поняття про інфекційні захворюванняПоняття про інфекційні захворювання
Поняття про інфекційні захворювання
 

Mehr von pr1nc1k

Mehr von pr1nc1k (20)

5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
 
інформаційна довідка
інформаційна довідкаінформаційна довідка
інформаційна довідка
 
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
 
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
 
історична довідка про школу
історична довідка про школуісторична довідка про школу
історична довідка про школу
 
6 навчально методичне забезпечення
6 навчально методичне забезпечення6 навчально методичне забезпечення
6 навчально методичне забезпечення
 
інформаційна довідка
інформаційна довідкаінформаційна довідка
інформаційна довідка
 
4 забезпечення приміщеннями
4 забезпечення приміщеннями4 забезпечення приміщеннями
4 забезпечення приміщеннями
 
3 показники матеріально технічного забезпечення
3 показники матеріально технічного забезпечення3 показники матеріально технічного забезпечення
3 показники матеріально технічного забезпечення
 
2 відомості про показники кадрового забезпечення
2 відомості про показники кадрового забезпечення2 відомості про показники кадрового забезпечення
2 відомості про показники кадрового забезпечення
 
1 загальна по кадрам
1 загальна по кадрам1 загальна по кадрам
1 загальна по кадрам
 
статут нової редакції 2016 2
статут  нової редакції 2016 2статут  нової редакції 2016 2
статут нової редакції 2016 2
 
фразеологізми 1
фразеологізми 1фразеологізми 1
фразеологізми 1
 
тексти чит. мовчки
тексти чит. мовчкитексти чит. мовчки
тексти чит. мовчки
 
редагування як засіб вдосконалення писемного мовлення учнів
редагування як засіб вдосконалення писемного  мовлення учнівредагування як засіб вдосконалення писемного  мовлення учнів
редагування як засіб вдосконалення писемного мовлення учнів
 
посібник з рзм 11 кл.
посібник з рзм 11 кл.посібник з рзм 11 кл.
посібник з рзм 11 кл.
 
памятка робота над рзм
памятка робота над рзмпамятка робота над рзм
памятка робота над рзм
 
пам’ятки 1
пам’ятки 1пам’ятки 1
пам’ятки 1
 
написання творів
написання творівнаписання творів
написання творів
 
матеріали для контрольних робіт 6 клас
матеріали для контрольних робіт 6 класматеріали для контрольних робіт 6 клас
матеріали для контрольних робіт 6 клас
 

баранова л.і. розробка уроку з основ здоров'я 8 клас. зупинимо снід.

  • 1. Баранова Л.І. Розробка уроку з основ здоров’я у 8 класі Тема: «Убезпечення від ВІЛ і СНІДу» Мета: розширитизнання учнів про ВІЛ/СНІД, ознайомитизі шляхами передавання та методами захисту від ВІЛ – інфекції; розвиватинавички толерантного ставлення до ВІЛ- інфікованих людей. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ 1. Організаційний момент Привітання вчителя. Установка на позитивнийнастрій. Девіз уроку: «Уміння продовжувати життя – це, насамперед, уміння не вкорочуватийого.» (О.Богомолець) Пояснимо його зміст у кінці уроку. 2. Актуалізаціяопорнихзнань а) перевірка домашнього завдання б) вправа «Мікрофон» - Що називаємо захворюванням? - Які ви знаєте інфекційні захворювання? - Хто є збудником таких хвороб? - Яку ви знаєте зброюпротивірусів, мікробів? (Імунітет) 3. Повідомленнятеми й мети уроку. Мотиваціянавчальноїдіяльності учнів. Релаксаційна уява або роботаза малюнками, поданими в підручнику Уявимо фортецю, за мурами якої величезне військо. Чи легко ворогам захопитийого? Дійсно, ні. А що станеться, якщо одного воїна заразитинебезпечною інфекцією? Через деякий час фортецю вже нікому буде захищати.
  • 2. Людськийорганізм – фортеця, імунітет – могутнє військо, яке захищає від вірусів. Що стане з організмом, коли потрапить вірус ВІЛ? Як захиститися від нього? 4. Вивченняновогоматеріалу а) Визначення понять ВІЛ, СНІД б) Інформаційне повідомлення про ВІЛ, СНІД Можна використатипрезентацію, відеофільм про ВІЛ, СНІД, розповідь учителя. Уперше про СНІД заговорилив 1981 році, і вже близько 30 років ця абревіатура не зникає зі шпальт газет та журналів світу. За даними ООН (станом на 2006 рік), кількість інфікованих ВІЛ У світі досягли 42 млн. осіб. Протягом рокуінфікуються близько 5 млн, гинуть від СНІДу – 3 млн. Серед молоді перше місце з усіх причин смертностіу світі належить СНІДу. 40 % померлих від СНІДу – жінки, 20 % - діти. В Україні зареєстровані100 тисяч ВІЛ – інфікованих, серед них близько 6 тисяч дітей. За неофіційними даними, нині в Україніпонад 300 Тисяч інфікованих ВІЛ. 1 грудня – Всесвітній день боротьбизіСНІДом. ВІЛ сам по собіє дуже нестійким вірусом. Він швидко гине під дією простихдезінфікуючих речовин – спирту, марганцівки, хлораміду, а також високої температури (кип’ятіння миттєво вбиває ВІЛ). Тому елементарні гігієнічні заходияк удома, так і в медичних закладах легко його знешкоджують. Але якщо ВІЛ потрапляє в організм, знешкодитийого там уже неможливо: на сьогоднішній день ще не існує ні ліків, за допомогою яких можна було б убити чи вивести ВІЛ, ні вакцини, яка б могла запобігти розвиткузахворювання. в) Оздоровчівправи Комплекс «Ростуть дерева» Діти відтворюють у рухах образидерев, підключають фантазію: «Дерева піднімають гілочки до сонечка, вітер похитує гілочки, вітер гойдаєстовбури, вітер стихає, біля великих дерев виростають маленькі деревця».
  • 3. г ) Роботав групах Об’єднуються у6 груп. 1,2,3 групи –«Шляхи поширення ВІЛ» (перша група працює з підрічником, 2 – з таблицею, 3 – з додатклвлю літературою) ; 4, 5, 6 групи – «ВІЛ не передається при….»(4група – працює з підручником, 5 – із таблицею, 6 – із додатковоюлітературою). Кожна група готує своюінформацію. Звітування двох груп: «Шляхи поширення ВІЛ»; «ВІЛ не передається при:». 5. Домашнєзавдання Опрацювати статтю в підручнику 9 Перший варіант: скласти правила убезпечення від ВІЛ. Другий варіант: назвати причини, за якими можна дружити із ВІЛ- інфікованими дітьми. 6. Узагальненняй систематизаціязнань івмінь учнів а ) бліц-опитування «Вірно- невірно» . із ВІЛ –інфікованими можна дружити; . лікуватися від ВІЛ-іефекції легше, ніж захиститися; . ВІЛ передається через кров; . ВІЛ передається комарами; . людина стає носієм ВІЛ через необережнуповедінку; . найчастіше хворіють на СНІД наркомани. 7. Підсумок уроку Як цей вислів розкриваєзміст нашого уроку? «Уміння продовжуватижиття – це, насамперед, уміння не вкорочуватий ого.» (О. Богомолець).
  • 4. Тренінг для учнів 8-го класуза програмою «Школа проти СНІДу» Тема:ВІЛ/СНІД/ІПСШ. Шляхи зараження Мета:Надати учням базовуінформацію про ВІЛ, СНІД та інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Знати шляхи зараження ВІЛ; шляхи, якими не передається ВІЛ. Розуміти, як ВІЛ впливає на роботуорганізму. Тренер має змогуоцінити рівень знань учасників тренінгу, їх ставлення до проблемиВІЛ/СНІДу. Необхідніресурси: Дошка, крейда , папірці, роздатковийматеріал- друковані зошити, бейджики, стікери, маркери. 1 частина Знайомство Намалюй свій автопортрет(роздатилисточки, маркери, бейджики з ім’ям) Виділи особливість в одежі, в зачискі, на лиці. Об’єднатив пари : «Знайди своюполовину», за допомогоюрозрізанихнавпіл відкриток. Кожна пара описує друг друга за такими ознаками: ім’я, улюблена іжа, члени родини, улюблене заняття. Очикування Учасникам тренінгу роздаються стікери. Тренер просить написати на них, чого саме кожен чекає від тренінгу?. Після цього учасники зачитують свої написи і прикріпляють аркуш на підготовлений тренером плакат із зображенням вази. Правила роботи групи Тренер звертається до групи з питанням: « Для чого в нашому житті існують правила?» Після відповідей учасників він пропонуєприйняти правила роботи групи під час тренінгу: 1. Виконувати завдання вчасно. 2. Слухати один одного.
  • 5. 3.Говоритипіднімаючи руку. 4. Говоритилоканічно. 5. Конфедеційність 6. Толерантне ставлення одиндо одного 7. Тиша в групі… 2. Основна частина а ) на дошці абревіатура;розшифруйте: В С І І Н П Л І С Д Ш б ) Об’єднатисявгрупи за допомогоюгри:«Фруктовий коктейль» Тренер вибирає фрукти, якими називає учасників, для свого «Коктелю» (учні швиденько міняються місцями за названими тренером фруктами), таким чином відбувається об’єднання новихгруп по 5 учнів. в ) Робота з роздатковим матеріалом друкованим зошитом(т.1 завдання 1.1) Учасники в групах по черзіставлять запитання (використовуючизошит), І відповідають на них. г ) Роздатипапірці і запропонуватипоставити додатковізапитання з цієї проблеми. Вкинути їх до скриньки. Потім дати відповіді нп ці запитання. Гра: «Збири підписи за хвилину»(пропонується,ще гра «Квасоля» вище описана).
  • 6. Тренер роздаєлисточкидля підписів(на одномулисточку крапка, або листочоквідрізняється іншим кольором ніж у інших учасників тренінгу). Тренер пропонуєякома швидше обмінятися підписами зі своїми однокласниками. Запитання тренера: -«Хто з вас на листочку мав крапку(або іншого кольору папер)? –Ви інфіковані ангіною, грипом… -Скільки підписів Ви зібрали на своємулисті? Ці діти теж інфіковані. - Кому Ви підписали листи? Вони теж інфіковані. Підрахуйте скільки осіб заразилося на ангіну…. - Так само стрімко поширюється ВІЛ та інші інфекції що передаються статевим шляхом. Об’єднатисявнові групи за допомогоюгри «Ураган» Сидячіу колі ведучий називає, будь що, кого не стосується міняються місцями. - Ураган для тих, хто народився в літку?.. Робота вгрупах (на листкахватману.) Кожна група опрацьовуєшляхи зараження ВІЛ-інфекцією: 1-ша група опрацьовує: «ВІЛ передається через кров; 2-га група опрацьовує:«ВІЛ передається через незахищені статеві контакти» 3-тя група опрацьовує:«Віл передається від ВІЛ інфікованої матері до дитини». Послати волонтера від кожної групидо іншої зі своєю напрацьованоюінформацією. Кожна група захищає свій плакат. 3. Заключначастина
  • 7. а ) Зворотній зв’язок Учні сідають в коло і по черзірозповідають: - «Сьогодніна тренінгу я зрозумів, навчився, дізнався…» б ) Очікування. Переклеїти стікер у вазу «Знань» наповнивши її, або залишивши його поза вазою(хто не дістав знань на тренінгу). в ) Прощання. Кожен говорить побажання учаснику, який сидить зліва.