Your SlideShare is downloading. ×
 • Gefällt mir
Itinerar turistik projekt guide
Nächste SlideShare
Wird geladen in ...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×

Now you can save presentations on your phone or tablet

Available for both IPhone and Android

Text the download link to your phone

Standard text messaging rates apply

Itinerar turistik projekt guide

 • 6,193 Views
Published

 

Published in Technologie
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Sind Sie sicher, dass Sie...
  Ihre Nachricht erscheint hier
  Hinterlassen Sie den ersten Kommentar
Keine Downloads

Views

Gesamtviews
6,193
On SlideShare
0
Aus Einbettungen
0
Anzahl an Einbettungen
0

Aktionen

Geteilt
Downloads
49
Kommentare
0
Gefällt mir
1

Einbettungen 0

No embeds

Inhalte melden

Als unangemessen gemeldet Als unangemessen melden
Als unangemessen melden

Wählen Sie Ihren Grund, warum Sie diese Präsentation als unangemessen melden.

Löschen
  No notes for slide

Transcript

 • 1. Udhëtimi me avion për në Paris. Pritja në Aeroportin Charles de Gaulle. Eskursion Parisi Naten, ku do te behet nje shetitje me autobuz ne qender te qytetit dhe pergjate Senes.Ora 21.00 shetije me anije ne lumin e Senes (Bileta e perfshire). Ky udhetim zgjat rreth 1 ore, ku do te shikoni te gjitha objektet historike qe shtrihen pergjate senes dhe do te degjoni nga guida detajet historike per urat pergjate lumit. Mbas shetitjes me anije ora 22.00 kthim nehotel me metro.
 • 2. Pas mengjesit ne hotel nisja me autobuz ne: Ekskursioni “Parisi gjate dites dhe vizite e objekteve me te njohur” me autobus dhe guide ne shqip ku do te vizitohen: Katedralen Notre Dame, Sheshi La Concorde, Muzeun e Luvrit , Bulevardi Champs Elysees, Kullen Eifel, Trocadero, Harkun e Triumfit, Muzeumi I Veteraneve te luftes, dhe perfundon ne Katedralen e Parisit. Ne kete tour autobozi ndalon 30 – 45 min ne cdo object per ta vizituarnga jashte dhe per te bere fotografi. Gjithashtu guida shpjegon historikun e cdo objekti fakte interesante dhe vlerat e tyre. Ky tour fillon ne oren 09.30 dhe mbaron 13.30 ne dreke. Gjate ketij ekskursioni nuk mjafton koha per te hypur ne kullen Eifel. Mbas mbarimit te ekskursionit autobuzi na ndalon ne Lagjen Latine per te ngrene dreken ku ka restorante te te gjitha llojeve dhe fast foode me cmime te ndryshme. Mbas Drekes ore 15.30 do te vizitojme Muzeun e Louvrit i cili ndodhetfare prane Lagjes Latine. 19.00 Mbas Muzeut vajtje me auto ne drejtim te Kulles Eifel.
 • 3.  Opsionale : DisneyLand ose Versaille Grupi i DisneyLand-it niset ne 09.00. Koha e qendrimit deri 18.00 .Ata qe nuk shkojne ne DisneyLand 10.00 Vizite dhe Shooping ne La Defence oseVizite ne Lagjen e OPERA-s + Galeri-te La Fayete +Vizite nga BrendaOpera Garnier .Ne darke eksursion ne Moulin Rouge, Kodren Montmartre ( Mali I Martireve), pika me e larte e Parisit 130 m mbi nivelin e detit, ku do te vizitohet dhe Basilika Sacré Coeur, nje basilike Romano Bizantine kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit ndertuar pas shkaterrimeve te 1870 prej pushtimit te Parisit prej Prusianeve dhe luftes civile qe pergjaku kryeqytetin .Cdo banor I Parisit ka financuar per ndertimin e kesaj Basilike I cili filloi ne 1873. Po ketu, disa rrugica me larg nga Basilika, do te vizitoni Sheshin e Artisteve I cili eshte nje kujtim I kohes kur ne Montmartre linden tendencat e Artit Modern ne fillim te shekullit 20 ku pervec shume piktoreve te varfer ka jetuar dhe Pablo Pikaso.
 • 4. Mengjesi ne Hotel..Fluturimi me avion per ne Tirane
 • 5. PAOLA MEMA &OLTA META 10B