1. УРОК 18
Тема: Команди та виконавці.
Цілі уроку:
Сформувати поняття “команда”, “виконавці”.
Розвивати вміння пояснювати й узагальнювати сприйняте; встановлювати
функціональні зв’язки.
Виховувати зосередженість під час виконання завдань, самостійність і
відповідальність за виконану роботу.
Хід уроку
Використано матеріали педагогів (Жигунової І.В., Зотової В.І.,Харченко А.В.)
І. Самовизначення до діяльності
1. Привітання, перевірка готовності учнів до уроку, перевірка присутніх,
організація уваги учнів.
Рудий котик, Гарфілд звати.
Дуже любить мандрувати.
Самому іти не личить.
Він з собою друзів кличе.
- Діти! Хто хоче подружитися з Рудим
котом?
– Про кого йдеться у вірші? Чи хочете ви потоваришувати з рудим котиком?
2. Повторення правил з техніки безпеки
а) Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень учителя про
послідовність виконання завдання. Потім прокинувся, згадав про роботу і без
дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитися, чим займаються
однокласники. Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?
б) Перед уроком інформатики в учнів 2-го класу була фізкультура. Діти
принесли з собою на урок інформатики спортивну форму і лижі. Які правила
техніки безпеки вони порушили?
ІІ. Постановка цілей і завдань, загальна мотивація
– Послухайте вірш:
Запишався рудий кіт.
Ще таке не бачив світ.
Рижі вуса причесав,
Відтепер (усім сказав):
Пізнаю команди я,
Добрий виконавець я,
В кожному комп’ютері живу,
Діточок маленьких вчу.
Ти команду мені дай.
Швидше дій – не зволікай!.
– Чого нас може навчити кіт? (Припущення дітей щодо теми уроку)
Формулювання разом з учнями теми, цілей і завдань уроку
2. – Визначте тему нашого уроку.
– Про що б ви хотіли дізнатися сьогодні на уроці?
– Чи знадобляться нам ці знання в житті?
ІІІ. Засвоєння нових знань
1. Фронтальна бесіда
– Пригадайте, що називається реченням? (Слово або група слів, зв’язаних
між собою за змістом).
(Розгляд таблиці “Види речень”)
– Які бувають речення за метою висловлювання? (Розповідні, питальні,
спонукальні).
– Що ви знаєте про розповідні речення? (Це речення, в яких про щось
розповідається). Наведіть приклади.
– Що вам відомо про питальні речення? (Це речення, в яких про щось
запитується). Наведіть приклади.
– Які речення називають спонукальними? (Це речення, які містять прохання
чи наказ, спонукають до дії). Наведіть приклади.
– Як інакше назвати наказ? (команда)
– На яких уроках ви зустрічаєтесь з наказами, командами? (Фізкультура,
танці, праця, музика на всіх уроках). Наведіть приклади.
– Наприклад, на уроці фізкультури вчитель сказав “Шикуйся!”, на уроці
танців “Встаьте в другу позицію”, на уроці праці “Візьміть фарби”, а на уроці
музики “Заспівайте ноту до”. Ви помітили, що ці речення схожі на команди, які
слід виконати?
– Зробіть висновок, що таке команда. (Команда – це речення, що спонукає
до дії.)
– Хто може виконувати команди? (Людина, тварина, робот)
– Хто ж такий виконавець? (Виконавець – той, хто виконує команди)
2. ФІЗКУЛЬТХФИЛИНКА (рухлива)
Уявіть, що ми на уроці фізкультури:
Вище, вище потягнися,
До сусіда повернися,
Раз – нагнулись,
Два – нагнулись.
Три разочки ми присіли,
І за парти тихо сіли.
– Що я вам подавала? (Команди)
– А ким були ви?
ІV. Систематизація й узагальнення
1. Робота з підручником (с. 60-62 )
3. 2. Робота в зошиті з друкованою основою (за бажанням вчителя )
V. Застосування нових знань
1. Робота з комп’ютерною програмою «Інформатика 1 рік навчання»,
вправа 18.
ЗОРОВА ГІМНАСТИКА
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
– Пригадайте, які завдання ми ставили на початку уроку. Чи вдалося нам їх
виконати? Про що нове дізналися? Чого нового навчилися? Про що хотіли б
дізнатися?
Рефлексія (питання Рудого кота – метод “Мікрофон”)
– Що таке команда?
– Хто такий виконавець?
– Назвіть хто або що може буди виконавцями?
– Назвіть команду для виконання собачці, комп’ютеру...